2 ја следат оваа компанија


Форвита® Кидс Д3 Филм-обложени таблети 400 IU

177 ден.

Опис

Придонесува за:

 • Нормален раст и развој на коските
 • Одржување на нормална функција на имуниот систем и соодветен одговор при воспалителни процеси
 • Одржување на здрави коски и заби
 • Одржување на нормална мускулна функција
 • Нормална апсорбција и искористување на калциум и фосфор, како и одржување на нормални концентрации на калциум во крвта
 • Нормална клеточна делба

Дозирање

Деца на возраст од 3 до 14 години и адолесценти до 18 години: една филм-обложена таблета од 10 μg (400 IU) дневно.


Состав

Една филм-обложена таблета содржи 10 μg Витамин D3 (Cholecalciferol) што е еквивалентно на 400 IU.

Состав 1 филм – обложена таблета ** (%) ПДВ
Витамин D3 (Cholecalciferol) 10 μg (400 IU) *

 

Витамин D3 (Cholecalciferol)

200

* еквивалентно на Максимално дозволено дневно внесување

**%Препорачано дневно внесување

Не содржи: шеќер, вештачки бои, ароми и засладувачи, глутен,  лактоза, конзерванси, натриум.

Детали за испорака

Испорака

Подигнување

 • Производот може да го подигнете од локациите на "Green Shop"
 • За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот
 • Купениот производ можете да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето
 • Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани

За компанијата

Green Shop, ново отворенa ексклузивна продавница за здрава храна, додатоци за храна, производи со “full spectrum” екстракт од канабис и козметика

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.