2 ја следат оваа компанија


Форвита® Osteo ЗА ЗДРАВИ КОСКИ И ПРЕВЕНЦИЈА НА ОСТЕОПОРОЗА

173 ден.

Опис

Калциумот е минерал кој е влегува во состав на коските и забите. Основен предуслов за здрави коски е задоволително ниво на калциумот во организмот.

Калциумот во комбинација со витамин Д3 помага во одржување на структурата и густината на коските која нормално  се намалува со возраста, посебно кај жените во периодот на менопауза.


СОСТАВ     

1 филм-обложена таблета содржи:

  • Калциум 600 mg (во облик на калциум карбонат)
  • Витамин Д3 400 IE

ДОЗИРАЊЕ      

1 филм-обложена таблета 1 на ден, после јадење.

Детали за испорака

Испорака

Подигнување

  • Производот може да го подигнете од локациите на "Green Shop"
  • За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот
  • Купениот производ можете да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето
  • Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани

За компанијата

Green Shop, ново отворенa ексклузивна продавница за здрава храна, додатоци за храна, производи со “full spectrum” екстракт од канабис и козметика

  • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
  • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
  • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.