2 ја следат оваа компанија


Форвита Ресвератрол со витамин Е

1045 ден.

Опис

  1. Кардиопротективно дејство - го заштитува срцето и крвните садови, го намалува таложењето на тромбоцити и формирањето на коагулуми, го намалува нивото на масти во крвта и нивното таложење во крвните садови, може да го намали крвниот притисок, со што се намалува можноста за појава на заболувања и несакани промени на срцето и крвните садови.
  2. Невропротективно дејство - поради своите антиоксидативни и противвоспалителни својства, може да помогне во ублажување на симптомите кај некои невродегенеративни  заболувања како деменција, когнитивна дисфункција,алцхајмерова болест.
  3. Антиоксидативно дејство - ресвератрол во комбинација со витамин Е ги неутрализира слободните радикали формирани во тек на нормалните метаболни процеси или при изложување на штетни влијанија од околината(UV зрачење,пушење).

Детали за испорака

Испорака

Подигнување

  • Производот може да го подигнете од локациите на "Green Shop"
  • За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот
  • Купениот производ можете да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето
  • Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани

За компанијата

Green Shop, ново отворенa ексклузивна продавница за здрава храна, додатоци за храна, производи со “full spectrum” екстракт од канабис и козметика

  • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
  • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
  • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.