2 ја следат оваа компанија


Форвита® Витамин Ц таблети лента Ascorbic acid 50 mg; 500 mg ATC A11G A01 Се издава без рецепт

26.88 ден.

Опис

ТЕРАПЕВТСКИ ИНДИКАЦИИ    

При состојби на зголемена потреба:  кај пушачи, хронични болести, во сезона зима-пролет, при настинка и грип, при неадекватен режим на исхрана, за време на исклучителна физичка активност, за подобро оздравување на рани.

ДОЗИРАЊЕ

Деца: 1-2 таблети на ден (50 mg-100 mg).
За тераписки цели може да се употребуваат и повисоки дози, до 300 mg на ден.

Возрасни: 1-2 таблети на ден (500 mg-1000 mg).

СОСТАВ         

1 таблета содржи 50 mg аскорбинска киселина.

1 таблета содржи 500 mg аскорбинска киселина.

Детали за испорака

Испорака

Подигнување

  • Производот може да го подигнете од локациите на "Green Shop"
  • За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот
  • Купениот производ можете да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето
  • Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани

За компанијата

Green Shop, ново отворенa ексклузивна продавница за здрава храна, додатоци за храна, производи со “full spectrum” екстракт од канабис и козметика

  • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
  • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
  • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.