2 ја следат оваа компанија


- 15%

Форвита® Витамини и Минерали

131 ден.

111 ден.

Опис

Се препорачува при:

 • зголемена телесна активност (активен и рекреативен спорт)
 • недоволно искористување на храната (стари луѓе, пушачи, алкохоличари)
 • состојби на неадекватна, нередовна и еднолична исхрана (диети, гладување, сува храна)
 • состојби на зголемено губење на минерали (повраќање, проливи, интензивни менструации, силно потење)
 • за подобрување на растот и апетитот

Витамините учествуваат во регулирање на низа биохемиски процеси во организмот. Витамините од групата Б (тиамин, рибофлавин, пиридоксин, пантотенска киселина и никотинамид) учествуваат во метаболизмот на јаглените хидрати, протеините и мастите, како и во работата на нервниот систем. За правилен развој на епителните клетки и синтеза на очниот пигмент потребен е витаминот А.

Витаминот Д го регулира искористувањето на калциумот и овозможува правилна минерализација на коските и забите. Витаминот Ц ја подобрува апсорпцијата на железото и учествува во многу оксидо-редуктивни процеси во организмот. Витаминот Е е антиоксиданс кој ја штити клеточната мембрана и ја одржува нејзината функционална способност.


СОСТАВ

1 капсула содржи:                *(%)ПДВ

Витамин А          1,03 мг          129

Витамин Ц         60 мг              75

Витамин Д3       7,5 µг             150

Витамин Е          15 мг            125

Витамин Б1        1,2 мг           109

Витамин Б2        1,3 мг           93

Витамин Б6        1,5 мг          107

Витамин Б12     2,4 µг            96

Фолна киселина  400 µг         200

Калциум пантотенат  5 мг      76

Витамин Б3        15 мг            94

Витамин К1        45 µг            60

Магнезиум        100 мг            27

Железо                15 мг          107

Цинк                   11 мг            110

Бакар                 0,9 мг           90

Селен               30 µг              55

Манган             2,3 мг             115

Хром                 25 µг              63

Молибден         20 µг             40


ДОЗИРАЊЕ      

Возрасни и деца над 14 години:  1 капсула на ден

Детали за испорака

Испорака

Подигнување

 • Производот може да го подигнете од локациите на "Green Shop"
 • За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот
 • Купениот производ можете да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето
 • Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани

За компанијата

Green Shop, ново отворенa ексклузивна продавница за здрава храна, додатоци за храна, производи со “full spectrum” екстракт од канабис и козметика

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.