Зимско уживање во Банско (11.01 - 31.01.2020)! 16% попуст на ноќевањe со појадок и вечера + користење на SPA центарот во Hotel Friends во вредност од 2170 ден. (35 €) по цена од 1823 ден. (29.5 €)

Цена

1823 ден.

Вредност

2170 ден.

Попуст

16%

Заштеда

347 ден.

 • ул. „Райна Княгиня“, Банско, България

  Одведи ме таму

  +359 899144306

  sales@kp-hotels.bg

Добивате

Едно ноќевање на база HB + користење на СПА во Hotel Friends

 • Сместување во стандардна двокреветна соба
 • Појадок и вечера за еден човек
 • Користење на СПА центар (големо џакузи, релакс зона, сауна, парна бања)
 • Детско катче за најмалите посетители
 • Wi-Fi во целиот хотел
 • Tуристичка такса

Услови

 • Купонот може да се искористи од 11.01.2020 до 31.01.2020
 • Потребно е да го приложите отпечатен ваучерот при пристигнувањето во хотелот
 • Пред купување на ваучерот задолжително проверете дали има слободни места во хотелот за посакуваните дати на телефон или e-mail
 • По купувањето на ваучерот неопходно е да направите резервација на телефон или e-mail адресата од хотелот при што ќе го соопштите и бројот на ваучерот
 • Доплати:
 • За дете до 5,99 години сместувањето на дополнителен кревет е бесплатно
 • За дете на возраст од 6 - 11,99 години на дополнителен кревет потребна е доплата од 13 еур за едно HB ноќевање
 • За дете од над 13 години и трето возрасно лице на дополнителен кревет се доплаќа 20 еур за едно HB ноќевање
 • Сите доплати се вршат на рецепцијата на хотелот
 • Превозот не е вклучен во понудата!
 • Доколку не го искористите ваучерот најдоцна до 31.01.2020 истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат

Опис

Хотел Френдс се наоѓа во прекрасниот планински град Банско, на 150 км оддалечен од аеродромот во Софија.

Хотелот располага со: 

 • 41 модерно опремени соби со спална соба и две дополнителни кревети
 • 4 апартмани со две соби, 2 купатила и хидромасажна бања
 • 4 луксузни апартмани со 2 соби, две купатила, хидромасажна бања, камин и голема тераса со раскошен поглед кон Пирин и планината Рила.

Во секој сместувачки капацитет има минибар, телевизо со кабловски канали, телефон, гардеробер, биро, прозорци и врати со звучна изолација и бесплатен интернет. За целосно опуштање хотелот располага со релакс зона каде што можете да уживате во сауна, парна бања, џакузи и масажа.

Програма за HB програма:

 • 8.00 - 10.00 часот - појадок со кафе, чај, сок 
 • 18.30 - 20.30 часот - вечера со предодредено мени или шведкса маса

Оброците се служат на шведска маса при минимум 20 гости.

За да го поминете  зимскиот одмор и создадете незаборавни спомени, Hotel FRENDS нуди дополнителни забавни активности:

 • Минерална плажа;
 • Јавање на коњи
 • Екскурзии за екстремни искуства на организираните патеки на Пирин планина 
 • Риболов
 • Стрелаштво со лак и стрела или воздушна пушка
 • Специјализирани детски центар со анимација и многу забава за деца од сите возрасти
 • Екскурзии / Баикушева Мура, најстарата црква на Балканскиот Полуостров , Лештер-Ковачевица-Огњаново, Манастир Мелник-Рожен, Рилски манастир /
 • Тимбилдинг активности
 • Дегустација на локални јадења, занаети и обичаи
 • Пеинтбол
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.