Недела на храна #СкопјеГурман! 40% попуст на пилешки стек во горгонзола сос во ресторан Frutti Di Mare во вредност од 300 ден. по цена од 179 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Недела на храна #СкопјеГурман! 40% попуст на пилешки стек во горгонзола сос во ресторан Frutti Di Mare во вредност од 300 ден. по цена од 179 ден.

Цена

179 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

300 ден.

Попуст

40%

Заштеда

121 ден.

Купени : 72

 • Раде Кончар 5 Скопје, Macedonia (Македонија), 1000

 • 02 313 2145, 075 233 934

Добивате

Пилешки стек во горгонзола сос (250 гр.), цена: 300 ден. 179 ден.

 

Опција Скопско 0.3l (1+1 гратис), цена: 90 ден.

*Доколку купите купон за Скопско пиво, добивате 1 Скопско гратис!

*Купонот за Скопско 1+1 гратис важи само доколку купите купон за храна од зделката!

 


Услови

 • Купонот може да се искористи од 29.06.2018 до 16.07.2018
 • Купонот може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација
 • Понудата важи само за во ресторанот, не важи "за носење"
 • За секој купен купон за Скопско пиво, добивате 1 Скопско пиво гратис
 • Колку купони за пиво Скопско купите, толку пива гратис добивате
 • Купонот за Скопско 1+1 гратис важи само доколку купите купон за храна од зделката!

Опис

Годините минуваат, генерациите се менуваат, а останува само виното… и конобите, велат стиховите на една песна. Постојаниот стремеж на човекот, да се оттргне од грубото секојдневие и сонот да му стане реалност како во стиховите на песната, се моментите што ќе ги доживее во ресторанот – коноба Фрути ди Маре. Место кое успеа да ги обедини љубителите на морската храна и да го донесе свежиот морски воздух во нашиот град. Кулинарските тајни главно потекнуваат од Далмација, збогатени со по некое гурманско волшебство од Италија и Скандинавија. На менито можете да најдете преку 15 различни видови риби, креативно приготвени од магичните раце на светски реномираните готвачи, со врвна презентација на АРТ кујна. Покрај морската храна, во менито ќе најдете и квалитетни оброци од месо, свежи салати, топли супи, домашен леб и многу други гурмански задоволства кои ги будат и негуваат сетилата…

Кога се готви со ЉУБОВ, се готви храна за ДУШАТА!

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ