12 ја следат оваа компанија


Full Spectrum (90 таблети)

641 ден.

Шифра:

CV0254

Опис

Комплекс од витамини и минерали Производот Full Spectrum содржи речиси 30 видови на витамини, антиоксиданти, минерали и биофлавоноиди, есенцијални за функцијата на телото. Големата ефикасност на овој производ се должи на органски активните состојки во составот како и технологијата на продолжено ослободување. Дозирање: 3 х 1 таблета дневно по оброк или по препорака на лекар Дозирања во пакување: 90 СОСТАВ: 1500 И.Е. Витамин А, 7 И.Е. Витамин Е, 1 мг Витамин Б1, 1.1 мг Витамин Б2, 10 мг Ниацинамид, 5 мг Пантонтенска киселина, 1.2 мг Витамин Б6 (пиридоксин), 20 мг Холин битартат, 20 мг Инозитол, 5 мг ПАБА, 40 мцг Биотин, 200 мцг Фолна киселина, 2 мцг Витамин Б12, 60 мг Витамин Ц, 4 мг Рутин, 4 мг Биофлавоноиди (цитрусно потекло), 2 мг Хесперидин комплекс, 10 мг Бетаин HCl, 80 мцг Јод, 50 мг Калциум, 4 мг Железо, 25 мг Магнезиум, 1.5 мг Бакар, 10 мг Цинк, 25 мцг Хром, 20 мцг Селен, 3 мг Манган, 10 мг Калиум, 10 мцг Молибден Производител: Calivita International

Детали за испорака

Испорака

  • Бесплатна испорака на сите нивни производи, за нарачки над 1000 денари
  • За нарачки под 1000 денари се доплаќа 100 денари
  • Време потребно за достава: 3-7 работни дена по процесирање на нарачката
  • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата на 072 225 505, 2 3111 404
  • Види ја продавницата на "Медика Про" овде
  • Се согласувам со Условите за замена и враќање на производи
  • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
  • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
  • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.