93% попуст на online курс за Fundraising and Crowdfunding Management + сертификат од International Open Academy во вредност од 6138 ден. (99 €) по цена од 434 ден. (7 €)

Цена

434 ден.

Вредност

6138 ден.

Попуст

93%

Заштеда

5704 ден.

Преостанато време

Добивате

Online курс Fundraising and Crowdfunding Management + сертификат

Услови

 • Купонот може да се искористи од 18.06.2022 до 22.11.2023
 • Курсот се изведува online на шпански јазик
 • Морате да се регистрирате за следење на курсот најдоцна до крајниот датум одреден од Grouper и часовите да ги завршите во рамките на 60 дена од активацијата на кодот.
 • Доколку не го искористите купонот во рамките на рокот, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат
 • По успешно завршување на курсот, корисникот добива сертификат во PDF форма
 • Повеќе информации на е-маил [email protected]

За да започнете со курсот следете ги следниве насоки

 • За да започнете со курсот отворете го следниов ЛИНК
 • Пронајдете го курсот и кликнете на копчето Add to Cart
 • Кликнете на Check Out копчето
 • Регистрирај се 
 • Внесете го Grouper купонот во делот Voucher code
 • Кликнете на копчето Check Out и започнете со учење

Опис

Crowdfunding is an increasingly mainstream fundraising option for companies, businesses, celebrities, and individuals alike, and it's a tried and true way to earn the funding you need to launch a product, service, or idea into production. In 2015, the crowdfunding industry raised over $16.2 billion worldwide, and it has grown every year since. More importantly, with wildly successful companies and projects like Pebble, Star Citizen, and Glow Forge, whose fundraising campaigns netted them millions in startup funds.

This course is designed to teach you the basics of how to plan, run, and manage a successful crowdfunding campaign on the platform of your choice, by helping you to understand, predict, and use marketing, analytics, and trends to your advantage. While primarily intended for individuals wishing to launch their own crowdfunding or fundraising campaigns, this course is valuable to person who work around startups, in a startup, or around artists who might need crowdfunding campaigns.

If you intend to earn money through a crowdfunding campaign, it is important that you approach the campaign properly, prepare for the extensive amount of marketing and outreach required, and learn how to predict market demand. Most importantly, you have to learn how to create shareable content that will boost your campaign. In 2014, of the 22,252 campaigns launched on Kickstarter, only 37% reached their fundraising goals. This course will guide you through each of these challenges to help you plan, create, and launch a successful crowdfunding campaign.

Повеќе информации за курсот може да прочитате ТУКА

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.