Нова година: Нови знаења! 67% попуст на 6 месечен онлајн курс за германски јазик за три нивоа + 2 месеци гратис + сертификат од Funmedia во вредност од 3596 ден. (58 еур) по цена од 1178 ден. (19 еур)

РАСПРОДАДЕНО

Нова година: Нови знаења! 67% попуст на 6 месечен онлајн курс за германски јазик за три нивоа + 2 месеци гратис + сертификат од Funmedia во вредност од 3596 ден. (58 еур) по цена од 1178 ден. (19 еур)

Цена

1,178 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

3,596 ден.

Попуст

67%

Заштеда

2,418 ден.

Добивате

 • 6 месечен онлајн курс за германски јазик за три нивоа + 2 месеци гратис (вкупно 8 месеци)
 • Сертификат

*Курсот е достапен во три нивоа кои се вклучени во цената


Услови

 • Купонот може да се искористи од 05.12.2018 до 31.01.2019
 • Курсот се изведува online на англиски јазик
 • За успешно завршен курс се добива сертификат
 • Лимит: 1 купон по лице + повеќе за пријатели
 • Морате да се регистрирате за следење на курсот најдоцна до крајниот датум одреден од Grouper 
 • Доколку не го искористите купонот во рамките на рокот, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат или да се искористат за друга промоција
 • Курсот дозволува пристап на платформата во времетраење од 8 месеци од денот на активирање на курсот.
 • За време на курсот имате пристап 24/7 на платформата на Funmedia
 • За да се регистрирате на платформата кликнете на следниов ЛИНК и внесете го вашиот код за активација во полето “Enter discount code”.

Опис

Германскиот јазик го користат околу 128 милиони луѓе, од кои на 105 милиони им е мајчин јазик. Истоа така спаѓа во топ 10 најкористени јазици во светото. Германскиот јазик освен што се користи во Европа, може да го слушнете и во Африка.

Овае комплетен курс преку кој ќе научите германски јазик со интерактивни и иновативни методи. Курсот е дизајниран да ги задоволи потребите на ученици на различни нивоа, за да биде прилагоден и за почетници и за луѓе кои сакаат да си го подобрат својот германски.

Во курсот се опфатени повеќе од 450 интерактивни вежби што значи 320 часа учење! Одговорите на вежбите се проверени автоматски. Може да вежбате граматика, вокабулар, вежби со слушање и изговор.

Со овој курс ќе ги имате следниве придобивки:

 • Ќе имате можност да правите вежби за вокабулар, слушање, конверзација, пишување, граматика и изговор.
 • Ќе имате и многу забава преку мултимедијалните компоненти на курсот како: игри, филмови, песни и лекции со слики.
 • Ќе учите од професионалци на кои германскиот им е мајчин јазик се со цел да имате одличен изговор.
 • Вие индивидуално одлучувате кога, колку брзо и каде ќе учите.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ