Научете нова и корисна вештина! 92% попуст на 12 месечен онлајн курс Typefast123 за брзо пишување (Speed Typing) + сертификат од Funmedia во вредност од 6138 ден. (99 еур) по цена од 496 ден. (8 еур)

Цена

496 ден.

Вредност

6138 ден.

Попуст

92%

Заштеда

5642 ден.

Преостанато време

Купени: 2

Добивате

6 месечен онлајн курс Typefast123 за брзо пишување (Speed Typing) + сертификат

Услови

 • Купонот може да се искористи од 31.03.2020 до 30.11.2021
 • Курсот се изведува online на англиски јазик
 • За успешно завршен курс се добива сертификат
 • Лимит: 1 купон по лице + повеќе за пријатели
 • Морате да се регистрирате за следење на курсот најдоцна до крајниот датум одреден од Grouper 
 • Доколку не го искористите купонот во рамките на рокот, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат или да се искористат за друга промоција
 • Курсот дозволува пристап на платформата во времетраење од 6 месеци од денот на активирање на курсот.
 • За време на курсот имате пристап 24/7 на платформата на Funmedia
 • За да се регистрирате на платформата кликнете на следниов ЛИНК и внесете го вашиот код за активација во полето “Enter discount code”.

Опис

Способноста да пишувате брзо на компјутерските тастатури претставува зголемена ефикасност и заштедува време особено во професионалниот живот. Брзината на пишување не зависи само од правилната поставеност на прстите на рацете на тастатурата, мануелната способност и фокусот, туку и од релкасираноста на телото и ергономските карактеристики на работното место.

Овој курс е интерактивен и мултимедијален курс за fast touch typing. За учењето да биде уште позабавно, курсот нуди и забавни едукативни игри и вежби.

Можете да учите според од било каде во било кое време. Се што ви е потребно е интернет конекција. Исто така материјалите се достапни во pdf форма кои може да се преземат доколку скаате да учите off line.

Курсот Typefast123 се состои од:

 • Видео материјали со специјални ефекти
 • Напредна апликација за одредување и мерење на брзината на пишување
 • Графичка репрезентација на правилна поставеност на прститекога ја користите тастатурата
 • Голем број на вежби со елементи на гемификација
 • Оддел за ранкирање каде што можете да го споредите вашиот прогрес со прогресот на другите
 • Практични совети за естетиката на на пишаниот збор

За полесна навигација низ платформата, курсот е поделен во 10 чептери. Секои од нив се содржат од 9 делови: филм, теоретски дел претставен во лесна форма, вежби за намалување на грешките при пишување, едукативни игри, тест за проверка на прогресот во брзината на пишување и резиме на информациите.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.