Уживајте во Банско низ целата зима (01.01 - 29.02.2020)! 15% попуст на ноќевање со појадок или ноќевање со појадок и вечера во соба по избор + користење на СПА центарот во Park Hotel Gardenia 4*, Банско

Цена од

2139 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Купени: 4

 • Tzar Simeon 72

  Одведи ме таму

  +359 749 869 00

  gardenia.reservations@gmail.com

Добивате

Понудата е по лице за едно ноќевање по избор

Опции на понудата:

BB ноќевањe во двокреветна економична соба 2,139 ден. (35 еур)
HB ноќевањe во двокреветна економична соба 2,697 ден. (44 еур)
BB ноќевањe во двокреветна стандардна соба 2,294 ден. (37 еур)
HB ноќевањe во двокреветна стандардна соба 2,852 ден. (46 еур)

Во понудата е вклучено:

 • Ноќевање по избор 
 • Користење на СПА центарот: затворен базен, лежалка, сауна, парна бања и џакузи
 • Интернет 
 • Мини сеф во собата
 • Туристичка такса и данок

*Во економична соба може да се сместат максимум две лица

Услови

 • Купонот може да се искористи од 01.01.2020 до 29.02.2020
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Пред да го купите купонот потребно е да се информирате за слободни соби преку email или телефон
 • Предрезервацијата, пред купување на купонот трае неколку часа
 • По купување на купонот потребно е да го препратите на е-маилот од хотелот со цел да ја комплетирате резервацијата
 • Во економична соба може да се сместат максимум две лица
 • Доплати:
 • За прво дете од 0 до 5,99 години сместено со двајца возрасни - бесплатно
 • За второ дете од 0 до 5,99 години сместено со двајца возрасни се доплаќа 50% од цената на купонот за избраниот пакет
 • За дете од 6 до 11,99 години сместено со двајца возрасни на допалнителен кревет се доплаќа 65% од цената на купонот за избраниот пакет
 • За трет возрасен на дополнителен кревет се доплаќа 80% од редовната цена на избраниот пакет
 • За единечно сместување се доплаќа 80% од редовната цена на избраниот пакет
 • Доплата за соба со тераса - 6 евра на ден
 • Доплата за луксузна соба 15 евра на ден по соба
 • Доплата за претседателски апартман 25 евра на ден по апартман
 • Доплата за сместување во соба со балкон 6 евра на ден по соба
 • Сите доплати се вршат директно во хотелот. 
 • За време на вечерата НЕ се вклучени пијалоци
 • Превозот не е вклучен во понудата!
 • Понудата не важи за групни резервации
 • По истекот на рокот купоните не се валидни и доколку не се искористат пропаѓаат и сумата не може да биде вратена.

Опис

Хотелот Park Hotel Gardenia со 4 ѕвезди е лоциран во центарот на Банско на 5 минутно возење до жичарата. Хотелот кој е отворен во 2006 година е проектиран од најдобрите архитекти од Русија и Бугарија. Комбинацијата на камен и дрво допринесува за топлата и пријатна атмосфера. Високопрофесионалниот персонал ќе ви го направи престојот уште попријатен и удобен.

Овој хотелски комплекс се наоѓа до градскиот парк, што претставува одлична можност за прошетки или меѓу многубројните дрвја и езеро, како и одлични тури по велосипедските патеки. Сите соби се опремени со централно греење, пристап до интернет. Хотелот исто така располага со бар, модерен СПА центар, елегантен ресторан со италијански енетриер, конференциска хала, паркинг, 24/7 рецепција.

За удобност на гостите собите се опремени со телефон, телевизор, сеф, мини бар, интернет пристап, греење, бања. Барот во лобито е со капацитет од 110 места и Wi-fi. Тука гостите може да уќуваат во големиот избор на пијалоци, коктели, пецива, салати и сендвичи.

Спа центарот “Gardenia” е модерен центар за убавина и здравје. Постеителите може да уживаат во 70 типови на масажа на лице и тело, солариум, базен, џакузи, детски базен, сауна, парна бања и фитнес центар. Италијанскиот ресторан со летна тераса им нуди на гостите ексклузивно мени.

Тука ќе имате можност да одберете не само Италијански специјалитети, но и специјалитети од цел свет. Терасата е со прекрасен поглед кон Пирин планина.

Kukeri Mehana е најатрактивното место во хотелскио комплекс со капацитет за 400 гости и типичен Бугарски енериер, од дрво, камен и метал. На менито може да најдете морски специјалитети, традиционална Бугарска храна, локални специјалитети, Арапска кујна.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.