11 ја следат оваа компанија


img

GAS бимби капки

495 ден.

Шифра:

00591
 • Димитрие Чуповски, Skopje, Macedonia

  Одведи ме таму

  078 288 504

  bioorganica@jass.com.mk

Опис

Го олеснува елиминирањето на интестинални гасови и колики.

GAS бимби капките се додаток на исхрана добиени од одбрани органски контролирани растенија. ГАС бимби капките придонесуваат за физиолошко елиминирање на цревните гасови.

Количина: 50ml

ГАС бимби капките се додаток на исхрана добиени од одбрани органски контролирани растенија. ГАС бимби капките придонесуваат за физиолошко елиминирање на цревните гасови.

БЕЗБЕДНОСТ

 • Без вештачки бои, ароми, засладувачи
 • Без глутен
 • Без алкохол
 • GMO free

ЕФИКАСНОСТ

 • Стандардизирани екстракти
 • Високо прочистени стандардизирани екстракти
 • Современа сложена формулација

УПОТРЕБА

 • За правилна употреба на храната треба да се консумираат 10 до 20 капки (во зависност од возраста), во текот на денот или најдобро во вечерните часови по вечерата .
 • од 0-12 месеци: 10 капки 1 x дневно или 5 капки 2 x дневно
 • од 1 година: 15-20 капки 1 x дневно или 10 капки 2 x дневно
 • Ако сакате, може да се разредува со вода или други течности (чај, чај од камилица, сок, итн.). Пред употреба да се протресе!

СОСТАВ

Деминерализирана вода, глицерол, сув екстракт од овошје на сладок анасон (Foeniculum vulgare, малтодекстрин), сув екстракт од цветот на камилица (Matricaria chamomilla, малтодекстрин), сув екстракт од овошје на ким (Carum carvi, малтодек-стрин), конзерванс: калиум сорбат; регулатор на киселост: лимонска киселина; етерично масло од нане (Mentha piperita).

ВАЖНО

Производот е одобрен од Агенцијата за Храна и Ветеринарство и категоризиран од Бирото за Лекови и Институтот за Фармакологија како додаток во исхраната.

Овој производ е додаток на исхрана и не треба да се употребува како замена за разновидна и балансирана исхрана и здрав начин на живот. Препорачаната дневна доза да не се надминува. ДА СЕ ЧУВА НАДВОР ОД ДОФАТ НА ДЕЦА. Лица кои се осетливи на некои од состојките не би требало да го употребуваат овој производ.

Детали за испорака

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.