2 ја следат оваа компанија


Гастрикс®

116 ден.

Опис

 • Го неутрализира вишокот на желудочна киселина
 • Брзо го олеснува чувството на жарење, печење и надуеност во желудникот
 • Безбеден за трудници
 • Не содржи шеќер

Калциум Карбонатот и Магнезиум Карбонатот реагираат со желудочната киселина во желудникот, формирајќи вода и растворливи минерални соли.

Дополнително Калциумот придонесува за нормалната функција на дигестивните ензими.


СОСТАВ              

Една таблета за џвакање содржи:

680 мг Калциум Карбонат (еквивалентен на 272 мг Калциум) и 80 мг Магнесиум Карбонат (еквивалентен на 20 мг Магнесиум).


ДОЗИРАЊЕ     

Возрасни и млади над 12 годишна возраст: 1 таблета за џвакање на ден, 1 час по јадење или пред спиење.

Таблетите се џвакаат, не се голтаат со течност.

Детали за испорака

Испорака

Подигнување

 • Производот може да го подигнете од локациите на "Green Shop"
 • За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот
 • Купениот производ можете да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето
 • Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани

За компанијата

Green Shop, ново отворенa ексклузивна продавница за здрава храна, додатоци за храна, производи со “full spectrum” екстракт од канабис и козметика

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.