83% попуст на оnline курс за GDPR Training Course + сертификат од Training Express во вредност од 2480 ден. (40 €) по цена од 434 ден. (7 €)

Цена

434 ден.

Вредност

2480 ден.

Попуст

83%

Заштеда

2046 ден.

Преостанато време

Купени: 7

Добивате

Оnline курс за GDPR Training Course + сертификат

Услови

  • Купонот може да се искористи од 05.03.2020 до 30.11.2020
  • Курсот се изведува online на англиски јазик
  • За да започнете со следење на курсот, активирајте го ваучерот со кликање на следниот ЛИНК
  • По активирање на ваучерот ќе добиете пристап за најава на курсот во рок од 24 часа.
  • По завршувањето на курсот, се стекнувате со бесплатен меѓународен сертификат во PDF формат.
  • Доколку сакате сертификат во печатена копија, потребно е само да ги платите трошоците за доставата (£3.99)
  • Доколку не го искористите купонот во рамките на рокот, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат или да се искористат за друга промоција

Опис

Општата регулатива за заштита на податоците на ЕУ (GDPR) е најважното ажурирање во регулативата за приватност на податоците за 20 години.

На овој курс за обука, ќе се запознаете со новите правила на регулирање на приватноста, клучните измени што се воведени, како и обврските за контролорот на податоците и процесорот. Исто така, ќе бидете обучени за обработка на терминологија на чувствителни лични податоци и заштита на податоците.

Овој курс е за секој што има обврска да спроведе измени донесени со новото законодавство за GDPR и Законот за заштита на податоците, кој може да работи за услуги што имаат лични податоци.

До крајот на курсот, ќе имате разбирање за тоа што се очекува од деловните субјекти во врска со справувањето со безбедноста на податоците, за да можете да спроведете стратегија за усогласеност на GDPR за вашата фирма.

Компанијата поседува CPD серификација.

За повеќе информации околу курсот кликнете ТУКА

  • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
  • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
  • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.