11 ја следат оваа компанија


Гел за чистење на лице за сите видови на кожа - органско алое

595 ден.

Шифра:

33102

Опис

Длабински чисти и истовремено ја негува кожата

Со органска роза дамасцена, органско алое и благи средства за чистење. Ја отстранува шминката и нечистотијата, овозможува хидратација и клеточна регенерација со освежувачки ефект на кожата.

Употреба: Се нанесува наутро и навечер на претхоно навлажнета кожа на лицето, вратот и деколтето и се масира со кружни движења. Потоа се измива со млака вода.

Количина: 100ml

Состав:

 • алое - Се сметало дека легендарната Клеопатра се грижела за својата кожа со екстракт од "крин/солза на пустината- lily of the desert " и со добра причина: екстрактот кој се добива од складираната вода од листовите на алое, се бори со иритациите и има скапоцен заздравувачки ефект. Исто така, придонесува за заздравување на изгореници од сонце и е малку УВ-отпорен.
 • ружа - Силно поздравената ружа е неоспорно кралица на сите цвеќиња. Нејзиниот сензуален мирис ги маѓепсува сетилата и нејзиниот делотворен ефект ја милуваат кожата. Го прочистува изгледот на кожата и има смирувачки, балансирачки, прочистувачки, зајакнувачки и освежувачки ефект. Пупката на цветот на "Damascus rose" исто така обезбедува софистицирана нега за кожата, екстрактот од листовите има измазнувачки, противоспалителен и заздравувачки ефект. Исто така ја хидрира, освежува и чисти кожата. Дивата ружа која не се одгледува како билка, е богата со незаситени масни кислеини, кои го прочистуваат изгледот на кожата и имаат заздравувачки ефект.
 • липа - Германските народи сметале дека липата била свето дрво. Потоа, селската липа станала главно место за средба во многу места. Додека сувите цветови на липата се ценат поради смирувачкиот ефект кој го има чајот од нив, тие можат да имаат и екстремно позитивен резултат во производите за разубавување. Го зајакнува и подобрува тенот и ја смирува иритацијата.

Детали за испорака

​​​​​​Испорака

 • Бесплатна испорака на сите нивни производи, за нарачки над 7000 денари.
 • За нарачки под 7000 денари се доплаќа 120 денари
 • Време потребно за достава: 2-5 работни дена по процесирање на нарачката
 • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата ТУКА или на 078 288 504
 • Види ја продавницата на "Logona" овде
 • Се согласувам со Условите за замена и враќање на производи

Подигнување

 • Производот може да го подигнете од локациите на "LOGONA"
 • За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот
 • Купениот производ можете да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето
 • Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани

 

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.