До 32% попуст на PCR Ковид Тест (важи и за патување), брз антигенски тест или аври панел по избор во Genea Lab

Цена од

900 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

1000 ден.

Попуст

10%

Заштеда

100 ден.

Преостанато време

Купени: 19

 • Ул. Наум Наумовски Борче бр.29/1-1, Скопје

  Одведи ме таму

  (02) 3220505; 078262220

  info@genea.mk

Добивате

Опции на понудата:

Брз антигенски тест 1,000 ден. 900 ден.
PCR Ковид Тест 1,900 ден. 1,300 ден.
Aври панел (тест за 16 вируси) 4,300 ден. 3,500 ден.

*За PCR Ковид Тестот резултатот се добива во текот на денот, а за брз антигенски тест резултатот се добива во рок од 30 мин. 

*Резултатот од тестот го добивате на е-маил (или може да го превземете од web страната со password кој ќе ви пристигне по sms)

*Негативниот резултат од PCR тестот може да се користи за патување и преминување на граница. (При пополнување на формуларот наведете дека ви е потребен и го добивате на англиски јазик)

Услови

 • Купонот може да се искористи од 24.11.2021 до 31.12.2021
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжително е претходно закажување на термин.
 • Закажувањето е на следниот линк: https://genea.mk/kontakt-forma-za-zakazuvanje-na-termin/ (добивате повик за потврда)
 • Резултатот од тестот го добивате на е-маил (или може да го превземете од web страната со password кој ќе ви пристигне по sms)
 • Доколку не го искористите купонот во предвидениот рок или откако понудата е завршена средствата за истиот не може да бидат вратени.

Опис

Што треба да знаете за лабораториските анализи доколку сте позитивни на Ковид-19 или пак  се сомневате дека сте позитивни?!

Најверодостоен тест во моментот за утврдување на присуство на вирусот е PCR тест (polymerase chain reaction) методата.

Примерокот (брисот) се зема надвор, без влегување во затворени простории (во центарот на градот, на мирно место и без гужви).

Примерокот за узорзирање е назофарингеален и орофарингеален брис (подлабоко земен брис од грло и нос), но вирусот исто така се детектира и во други телесни течности. Оваа метода утврдува присуство на РНК од вирусот Sars-CoV-2 на молекуларно ниво. Позитивниот резултат потврдува дека вирусот е детектиран, но не дава информација во кој стадиум е болеста.

По добивање на позитивен резулатат се препорачува да се направат лабораториски анализи за утврдување на општата состојба на организмот. Досегашните сознанија за вирусот Sars-CoV-2 е дека најмногу ги напаѓа системот за коагулација и белите дробови. Но, секој организам може да реагира различно и исклучително важно е следење на целокупната сосотојба на организмот.

Аври панел: Во време на настинки и вируси, AVRI панелот Ви овозможува точна и брза детекција на најчестите предизвикувачи на акутни вирални респираторни инфекции со Real time PCR метода. Со оваа молекуларна анализа можат да бидат детектирани Influenza А virus, SARS-CoV- 2 coronavirus, Influenza В virus ,Human parainfluenza virus type 2 ,Human parainfluenza virus type 4, Human bocavirus ,Human rhinovirus , Human respiratory syncytial virus ,Human adenovirus , Human parainfluenza virus type 3, Human parainfluenza virus type 1 ,Human metapneumovirus .

За компанијата

Ние сме лабораторија која претставува линк меѓу лабораториските податоци и дијагнозата. Обезбедувајќи лабораториски тестови, здравствени услуги и интерпретација на резултати за пациентите и докторите, се стремиме кон унапредување на грижата за здравјето на пациентите. Основани во 2015 година како дел од поликлиника, паралелно се развивавме со потребите на пациентите од една страна и развојот на медицината и потребите на докторите од друга страна. Се прилагодуваме на индустријата што се развива и постојано инвестираме во ресурси, што ќе му користат на целокупниот здравствен систем. Фокусирани сме на потребите на утрешниот ден – оној што го градат специјалистите по медицинска биохемија, за лекарите и за пациентите.

Genea Lab e дијагностичка лабораторија која што изработува хематолошки, биохемиски и имунолошки анализи.
Дијагностичката биохемиска лабораторија водена од специјалист по медицинска биохемија изработува голем број на хематолошки, биохемиски и имунолошки анализи во кои спаѓаат крвна слика, електролитен статус, метаболизам на железо, хормони, тумор маркери и уште многу други. Во истата се спроведува надворешна контрола на резултатите, како дел од програмата PREVECAL. Анализите кои не се работат во нашата лабораторија и држава се праќаат во соработничка лабораторија во Германија.

Молекуларна лабораторија: со real-time PCR метода
Молекуларната лабораторија е опремена со најсовремената опрема за изработка на генетски, вирусни и бактериски анализи со real-time PCR метода. На молекуларно ниво може да се одреди присуство/отсуство на одреден патоген, како и мутации во одредени гени.

Genea Lab е исто така застапник на светски позната германска генетска лабораторија CENTOGENE во која се изработуваат генетски тестови. Тука се трансформираат клиничките и генетските податоци во медицински решенија за пациентите и фармацевтските партнери.

Во лабораторијата се тестираат повеќе категории на болести:

 • Кардиоваскуларни
 • Ендокринологија
 • Метаболни нарушувања
 • Офталмологија
 • Дерматологија
 • Хематологија
 • Нефрологија
 • Коскени нарушувања
 • Дисморфологија
 • Хепатологија
 • Неврологија
 • Пнеумологија
 • Уво, нос и грло
 • Имунологија
 • Онкологија
 • Репродуктивни
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.