img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img

16 ја следат оваа компанија


Опис

Gentle Black Fresh Cleansing Oil е нежно масло за длабинско чистење на корејскиот бренд Dear, Klairs направено од 85% лесно и освежувачко растително масло. Со едноставни и нежни состојки како што се маслото од сончогледово семе, маслото од семе од грозје, маслото од семе од јојоба и маслото од црна рибизла кои ја прават кожата мазна, нежно ги стопува и ги отстранува шминката и кожните нечистотии со чиста завршница.

Целосно ја навлажнува кожата и ја балансира водата и нивото на масло на кожата, ефикасно ги отстранува остатоците од нечистотија, нежно ги отстранува мртвите клетки на кожата и го контролира производството на себум.  Исто така, ова масло е богато со витамин А, Б, и Ц и содржи силни антиоксидантни својства за да ја одржува кожата здрава и хидрирана. Се препорачува за комбинирана и мрсна кожа и за оние кои не сакаат тешки маслени чистачи.

Ова дневно веганско масло за чистење без мирис, дава завршница со свеж и чист изглед на кожата, без да остави мрсна трага. Тоа е производ којшто е наменет за сите видови на кожа, не содржи вештачки бои и ароми, етанол или силиконски масла.

Употреба: По миењето на рацете и отстранување на навлажнувачот, нанесете соодветна количина од маслото за длабинско чистење на лицето и нежно масирајте го, за да се стопат шминката и нечистотиите. По користењето на продуктот со мешање со малку вода, исплакнете со топла вода за чиста завршница.

Детали за испорака

Испорака

 • Бесплатна испорака на сите нивни производи, за нарачки над 900 денари.
 • За нарачки под 900 денари се доплаќа 130 денари
 • Време потребно за достава низ Скопје: 24 часа по процесирање на нарачката
 • Време потребно за достава низ Македонија: 3-7 работни дена по процесирање на нарачката
 • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата на info@olpeo.mk или 02 317 6743
 • Види ја продавницата на "Olpeo" овде
 • Се согласувам со Условите за замена и враќање на производи

Подигнување

 • Производот може да го подигнете од локациите на "Olpeo
 • За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот
 • Купениот производ можете да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето
 • Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани

За компанијата

Olpeo е прва специјализирана продавница за корејска козметика која го промовира растечкиот K-beauty тренд, чија популарност во светот сѐ повеќе се зголемува благодарение на квалитетот и иновацијата кои ги нудат корејските козметички производи. Olpeo става акцент на брендовите за природна и органска козметика, па така ексклузивно ви нуди широка палета на производи од брендовите Benton, Aromatica, Blossom Jeju, Langsre и др. Во Olpeo можете да ги најдете и природните рачно изработени сапуни на домашниот бренд Данини.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.