Комплетна грижа за женското здравје! До 49% попуст на пакет по избор: комплетен гинеколошки преглед + микробиолошки испитувања во П.З.У. Гинекомедика

Цена од

1490 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

2950 ден.

Попуст

49%

Заштеда

1460 ден.

Купени: 28

 • ул. 50 та Девизија бр. 5

  Одведи ме таму

  02 3111 392, 02 3220 800, 078 247 044

Добивате

Опции на понудата:

Пакет 1 2,950 ден. 1,490 ден.
Пакет 2 5,450 ден. 2,990 ден.

Пакет 1:

 • Вагинален преглед
 • Пап тест
 • Видео колпоскопија
 • 2D -3/4 D HD ехо (вагинална сонда и абдоминална сонда)

Пакет 2:

 • Вагинален преглед
 • Пап тест
 • Видео колпоскопија
 • 2D -3/4 D HD ехо (вагинална сонда и абдоминална сонда)
 • Комплетни микробиолошки испитувања за: Ureaplasma urealyticum, Mycoplasma hominis и Chlamydia trachomatis
 • Дијагноза, извештај и совет

Прегледите ги вршат:

*Скопје: Д-р Дејан Божиновски специјалист гинеколог - акушер
*Битола: Д-р Силвана Божиновска специјалист гинеколог - акушер

Услови

 • Купонот може да се искористи од 13.08.2021 до 25.12.2021
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација
 • Доколку не го искористите купонот во предвидениот рок или откако понудата е завршена средствата за истиот не може да бидат вратени.

Опис

П.З.У ”Гинекомедика” како прва приватна гинеколошко-акушерска здравствена установа успешно се грижи и прогресивно напредува во згрижувањето на здравјето на жената во Р. Македонија од 1993 година. Веќе 23 години ви нуди хуман пристап, оригиналност, ефективност, ги промовира најдобрите решенија и е лидер во воведувањето на нови техники, технологии и методи на гинеколшко- акушерската здравствена заштита на женската популација во Македонија.

Бидејќи секој заслужува услуга со висок квалитет на високи стандарди, Гинекомедика ова лето Ви ја нуди можноста и Вие да бидете дел од нашето семејство и заедно да се погрижиме за Вашето здравје. Нашата цел е да воведеме нова димензија во грижата на женското здравје. 

- Мануелен вагинален преглед: Потребен за тактилно утврдување на анатомијата во мала карлица.

- Пап тест: Се прави со цел рано откривање на промени на грлото на матката, кои можат да доведат до пoјава на несакани последици. Пап тестот се препорачува да се прави на секои 6-12 месеци.

- 2D, 3D, 4D HD ехо преглед на гениталии: Се набљудува формата, големината и морфологијата на матката, јајниците и јајцеводите и сите евентуални абнормалности и евентуална бременост со продолжување на грижата за бременоста.

- Видео Колпоскопија: Дијагностичка  метода за визуелно (преку посебен апарат) набљудување на грлото на матката и вагината, односно за откривањена сите евентуални промени.Комплементарна метода на ПАП тестот.

- Микробиобиолошки испитувања за: 

Ureaplasma urealyticum, 

Mycoplasma hominis,

Chlamydia trachomatis

Ова се најчестите сексуални преносливи инфекции. Со нивно навремено откривање и соодветно лекување се спречува проширување на инфекцијата којашто може да доведе до воспаление во мала карлица и/или стерилтет кај жената. -Дијагноза извештај,терапија и совет.

Услуги кои ги нудиме:

ГИНЕКОЛОШКИ УСЛУГИ

1. Комплетен преглед:

 • Пап тест
 • Колпоскопија
 • 4д ехо

2. Ласерско лекување, еднократно, безболно

 • Ранички на грло на матка
 • HPV – (CIN) промени
 • Кондиломи (брадавици на генитални органи) кај мажи и жени

3. Утврдување бременост 5 дена по изостанок на редовен менструален циклус

4. Водење на бременост

5. Пренатална дијагностика

6. Генетско советувалиште

7. Генетски сонограм

8. Скрининг за Down syndrom

9. Преглед на дојка

10. Биопсија

11. Хименопластика

12. Бесплатни стручни консултации

13. HPV типизација

14. Земање брисеви за микробиолошки испитувања

Услуги на центарот за вештачко оплодување (ИВФ):

1. IVF- ICSI

2. Интарутерина инсеминација

3. УЗ фоликулометрија

4. Аспирација на цисти

5. Хистеросалпингографија

6. Замрзнување на сперма

7. Чување на замрзната сперма

8. IMSI 9. ТЕСЕ – сепарација на сперма

10. Чување на ТЕСЕ материјал

11. СПЕРМОГРАМ

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.