Специјална понуда на гинеколошки микробиолошки испитувања! До 30% попуст на брис од вагина + цервикс (бактериолошки), квасници или брис генитален Chl. Trachomatis + mycoplasma/ureaplasma во ПЗУ Рамус

Цена од

1200 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

1700 ден.

Попуст

29%

Заштеда

500 ден.

Преостанато време

Купени: 8

 • Методија Шаторов Шарло бр.25 Аеродром, Скопје

  Одведи ме таму

  02 2446 004, 070 236 296

  [email protected]

 • ул. Народен фронт бр.14 Капиштец

  Одведи ме таму

  02 5512 500, 078 208 053

  [email protected]

 • ул. Димо Гавровски Кара бр.3, Тетово

  Одведи ме таму

  044 360 640, 070 257 729

  [email protected]

 • Цано Поп Ристов бр. 1 Кавадарци, Македонија

  Одведи ме таму

  070224199

  [email protected]

Добивате

Опции на понудата:

Брис од вагина + цервикс (бактериолошки), вклучувајќи и квасници 1,700 ден. 1,200 ден.
Брис од вагина + цервикс (бактериолошки) + брис генитален Chl. Trachomatis + mycoplasma/ureaplasma 2,500 ден. 1,750 ден.

*Повеќе за анализите прочитајте во делот ОПИС

Услови

 • Купонот може да се искористи од 20.03.2023 до 30.12.2023
 • Купонот може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација
 • Доколку не го искористите купонот во предвидениот рок или откако понудата е завршена средствата за истиот не може да бидат вратени.

Опис

Со помош на брисевите ќе се дознае дали евентуално постојат инфекции предизвикани од бактерии или габички кои покрај тоа што со нивното постоење можат да делуваат на лошиот квалитет на гинеколошкото здравје на жената, така и во подноцнежниот живот таквите нетретирани инфекции можат да преставуваат пречка за забременување, износување на здрава бременост и раѓање на здраво бебе.

Истите дијагностицираат дали постојат инфекции предизвикани од: mycoplasma hominis, ureaplasma urealyticum, chlamydia trachomatis, како и постоење на бактериска вагиноза и присуство на габична инфекција предизвикана од candida albicans и candida spp. Испитувањето опфаќа широк спектар на детектирање на можни предизвикувачи на сексуално преносливи болести и надвор од нормалата намножување на одредени бактерии кои ја нарушуваат нормалната микрофлора во таа регија.

За компанијата

ДИЈАГНОСТИЧКА ЛАБОРАТОРИЈА РАМУС започна со работа во Јануари 2019 година по превземање на Дијагностичка лабораторија ПЗУ Амедела основана на 01.06.2016 година од старна на Самостојна медицинско-дијагностички лабораторија-Рамус Софија, која во Република Бугарија работи од 2001 година, со над 750 вработени, повеќе од 20 лаборатории во поголемите градови, и над 150 пунктови за земање на материјали.

Нашата мисија е лабораторијата Рамус во Македонија да го претстави и донесе квалитетот од својата матична лабораторија од Република Бугарија, каде пациентите ќе можат да направат анализа на голем број на биомаркери со примена на најсовремени клинички лабораториски тестови за остварување на сеопфатна дијагностика во насока на унапредување на човековото здравје.

Во лабораторијата се вршат лабораториски испитувања на хематолошки статус, хемостаза, липиден статус, глуциден статус, ензимски статус, протеински статус, деградациони продукти, срцеви биомаркери, електорлитен статус, имунолошки статус и специфични анализи, уринарен статус, хормони, туморски маркери, коскени маркери, серолошки тестови за инфективни заболувања, алергии, мониторирање на лекови, скрининг за злоупотерба на дроги и алкохол , како и многу други високо специјализирани анализи кои се испраќаат во централната лабораторија во Софија.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.