Комплетна грижа за женското здравје! До 49% попуст на пакет по избор: комплетен гинеколошки преглед + микробиолошки испитувања во П.З.У. Гинекомедика

РАСПРОДАДЕНО

Комплетна грижа за женското здравје! До 49% попуст на пакет по избор: комплетен гинеколошки преглед + микробиолошки испитувања во П.З.У. Гинекомедика

Цена

1,490 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

2,950 ден.

Попуст

49%

Заштеда

1,460 ден.

Купени : 22

 • ул. 50 та Девизија бр. 5 1000, Скопје Македонија

 • 02 3111 392, 02 3220 800, 078 247 044

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 08:00 - 20:00

Добивате

Пакет 1, цена: 2950 ден. 1490 ден.

 • Вагинален преглед
 • Пап тест
 • Видео колпоскопија
 • 2D -3/4 D HD ехо (вагинална сонда и абдоминална сонда)

Пакет 2, цена: 5450 ден. 2990 ден.

 • Вагинален преглед
 • Пап тест
 • Видео колпоскопија
 • 2D -3/4 D HD ехо (вагинална сонда и абдоминална сонда)
 • Комплетни микробиолошки испитувања за: Ureaplasma urealyticum, Mycoplasma hominis и Chlamydia trachomatis
 • Дијагноза, извештај и совет

Прегледите ги вршат:

* Д-р Дејан Божиновски специјалист гинеколог – акушер
* Д-р Силвана Божиновска специјалист гинеколог - акушер


Услови

 • Купонот може да се искористи од 12.07.2018 до 31.08.2018
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација

Опис

П.З.У ”Гинекомедика” како прва приватна гинеколошко-акушерска здравствена установа успешно се грижи и прогресивно напредува во згрижувањето на здравјето на жената во Р. Македонија од 1993 година. Веќе 23 години ви нуди хуман пристап, оригиналност, ефективност, ги промовира најдобрите решенија и е лидер во воведувањето на нови техники, технологии и методи на гинеколшко- акушерската здравствена заштита на женската популација во Македонија.

Бидејќи секој заслужува услуга со висок квалитет на високи стандарди, Гинекомедика ова лето Ви ја нуди можноста и Вие да бидете дел од нашето семејство и заедно да се погрижиме за Вашето здравје. Нашата цел е да воведеме нова димензија во грижата на женското здравје. 

- Мануелен вагинален преглед: Потребен за тактилно утврдување на анатомијата во мала карлица.

- Пап тест: Се прави со цел рано откривање на промени на грлото на матката, кои можат да доведат до пoјава на несакани последици. Пап тестот се препорачува да се прави на секои 6-12 месеци.

- 2D, 3D, 4D HD ехо преглед на гениталии: Се набљудува формата, големината и морфологијата на матката, јајниците и јајцеводите и сите евентуални абнормалности и евентуална бременост со продолжување на грижата за бременоста.

- Видео Колпоскопија: Дијагностичка  метода за визуелно (преку посебен апарат) набљудување на грлото на матката и вагината, односно за откривањена сите евентуални промени.Комплементарна метода на ПАП тестот.

- Микробиобиолошки испитувања за: 

Ureaplasma urealyticum, 

Mycoplasma hominis,

Chlamydia trachomatis

Ова се најчестите сексуални преносливи инфекции. Со нивно навремено откривање и соодветно лекување се спречува проширување на инфекцијата којашто може да доведе до воспаление во мала карлица и/или стерилтет кај жената. -Дијагноза извештај,терапија и совет.

Услуги кои ги нудиме:

ГИНЕКОЛОШКИ УСЛУГИ

1. Комплетен преглед:

 • Пап тест
 • Колпоскопија
 • 4д ехо

2. Ласерско лекување, еднократно, безболно

 • Ранички на грло на матка
 • HPV – (CIN) промени
 • Кондиломи (брадавици на генитални органи) кај мажи и жени

3. Утврдување бременост 5 дена по изостанок на редовен менструален циклус

4. Водење на бременост

5. Пренатална дијагностика

6. Генетско советувалиште

7. Генетски сонограм

8. Скрининг за Down syndrom

9. Преглед на дојка

10. Биопсија

11. Хименопластика

12. Бесплатни стручни консултации

13. HPV типизација

14. Земање брисеви за микробиолошки испитувања

Услуги на центарот за вештачко оплодување (ИВФ):

1. IVF- ICSI

2. Интарутерина инсеминација

3. УЗ фоликулометрија

4. Аспирација на цисти

5. Хистеросалпингографија

6. Замрзнување на сперма

7. Чување на замрзната сперма

8. IMSI 9. ТЕСЕ – сепарација на сперма

10. Чување на ТЕСЕ материјал

11. СПЕРМОГРАМ

Купи ја зделкава со Mastercard влези во следно извлекување и собери поени! Влези во игра тука!
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ