Kids Week! Рок ѕвезди од мали нозе! 72% попуст на четиримесечен курс по гитара + сертификат во Музичко училиште Music House

Цена

990 ден.

Вредност

3500 ден.

Попуст

72%

Заштеда

2510 ден.

Купени: 7

 • Булевар Партизански Одреди бб, Скопје (Универзална сала)

  Одведи ме таму

  078 256 374

  musichouse.mk@gmail.com

Добивате

Четиримесечен курс по гитара, вклучува:
 • 32 часа
 • 4 музички работилници (само за Intermediate и Advanced)
 • 3 проби со бенд
 • 1 завршен концерт со бенд пред публика
 • Часовите се изведуваат во мали групи од 5-6 деца
 • Термини: 1 час неделно - 90 минути (термините се флексибилни и се по договор)

*Наставата се одржува на англиски и албански јазик

 

Услови

 • Купонот може да се искористи од 04.09.2019 до 30.09.2019
 • Купонот може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • По купување на купонот задолжително контактирајте ги Music House на: 078/ 256 - 374 или на меил: musichouse.mk@gmail.com и info@musichouse.mk за да го резервирате вашето место во групата
 • По купување на купонот склучувате договор за посетување на целиот курс
 • Втората, третата и четвртата рата се по редовна цена од 3500 денари
 • Понудата важи за деца над 7 години

Опис

Програмата по гитара опфаќа 3 нивоа:

1. Beginner
 • Запознавање со инструментот
 • Изучување на акорди
 • Изучување на скали
 • Изучување песни
 • Изучување на пентатонска скала
2. Intermediate
 • Изучување на солажи од најпознати гитарски рок класици
 • Свирење октави
 • Свирење скали
 • Изучување на покомплексни скали
 • Изучување на guitar pick техники
 • Изучување на пентатонска и блуз скала
3. Advanced
 • Изучување на покомплексни солажи
 • Брзо свирење – Shredding
 • Џез скали
 • Џез акорди
 • Модуси
 • Tapping
Музичкото училиште Music House ви нуди едно интересно дружење со популарната музиката. Тоа што е својствено за “Music House” е квалитетниот и искусен наставен кадар, интересната програма која вклучува изучување на најпопуларните песни од современите музички стилови, неконвенционалниот пристап кон учењето и условите во кои се одвива наставата. Music House постои 6 години и досега има организирано 12 концерти каде настапувале учениците од училиштето и 7 летни и зимски кампови.
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.