50% попуст на музичка работилница за основи по гитара од Гитара Пет во вредност од 400 ден. по цена од 199 ден.

Цена од

199 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

400 ден.

Попуст

50%

Заштеда

201 ден.

Купени: 2

 • ул. Партизански одреди бр. 18 а-1/22

  Одведи ме таму

  078 361 932

  gitara.pet@gmail.com

Добивате

Опции на понудата:

27.01.2019 (недела) - од 12-00 или 14:00 часот 400 ден. 199 ден.
03.02.2019 (недела) - од 12-00 или 14:00 часот 400 ден. 199 ден.

Музичка работилница за основи по гитара:

 • 90 минутна интерактивна работилница по гитара
 • Работа во група со не повеќе од 4 слушатели
 • Материјали потребни за работилницата
 • Гитара која ќе може да ја користите во текот на часот

Достапни термини:

 • 27.01.2019 (недела) - од 12-00 или 14:00 часот
 • 03.02.2019 (недела) - од 12-00 или 14:00 часот

+ Ваучер за 10% попуст на четири месечните курсеви во Гитара Пет за часовите во среда и сабота

Услови

 • Купонот може да се искористи од 27.01.2019 до 25.02.2019
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација на телефон по 17 ч.
 • Потребно е да започнете со часови најдоцна до 03.02.2019
 • Купонот не важи за веке постоечки членови
 • Еден човек може да искористи само еден купон
 • Местата се ограничени!

Опис

1. За кого е работилницата:

 • Деца и возрасни кои имаат многу мало или никакво познавање за гитара
 • Сите кои сакаат да научат нешто повеќе за свирењето гитара
 • Луѓе кои сакаат да пробаат нешто ново

2. Што добивате:

 • 90 минутна интерактивна работилница по гитара
 • Работа во група со не повеќе од 4 слушатели
 • Материјали потребни за работилницата
 • Гитара која ќе може да ја користите во текот на часот

3. Што ќе научите:

 • Правилно држење на гитара.
 • Основните акорди и нивно правилно фаќање
 • Основи во ритамот и држење такт
 • План за понатамошно изучување на гитарата
 • Корисни алатки од интернет и апликации

4. Дополнително:

 • Ќе дознаете како ние ќе ви помогнеме да ги достигнете вашите цели поврзани со свирењето гитара преку програма која е специјално дизајнирана за да ги надградува талентот и способностите на слушателот
 • Ваучер за 20% попуст на четири месечните курсеви во Гитара Пет

Гитара Пет е релативно млада школа за изучување на класичната, забавната и останатите стилови на гитара, која постои нешто повеќе од 2 години.

Главна цел на школата е запознавање на младите со класичниот и забавниот стил на гитара, но исто така во нашите простории може да се изучува и за останатите видови на гитара, музичка теорија и различните жанрови на музика.

Школата е основана од 5те најдобри ученици од Асоцијација Петков Институт, сите со повеќегодишно искуство во свирење, настапување и предавање на гитара, кои нудат професионален и иновативен пристап во текот на курсот. Сите слушатели имаат можност практично да го прикажат наученото, на неофицијалните дружби организирани од Гитара Пет, работилници, концерти, промотивни и хуманитарни настани.

 

Гитара Пет е совршеното место за вашата креативност и талент да напреднат, прераснувајќи во уникатен уметнички израз својствен само за вас.

 

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.