7 ја следат оваа компанија


Glam Glow - производи за нега на кожа

3124 ден.

2812 ден.

Ве молиме одберете една од наведените опции!

Катeгории:

 • Ул. Борис Трајковски бр.286

  Одведи ме таму

  070 215 385; 071 248 883

  elizabeta.conevska@orbico.com, gjorgji.milosavljevski@orbico.com.mk

Опис

1. Youthmud Glow Stimulating Treatment, 100 g

Создадете совршен сјај на кожата со маската што започна револуција! YOUTHMUD ® ја ексфолира кожата со вулкански минерали, за да ги изедначи фините линии и ја измазнува текстурата на кожата, додека мешавината од глина ги отстранува нечистотии од кожата без да ги отстранува нејзините есенцијални масла. Anti - aging состојките и антиоксидансите во листовите од зелен чај овозможуваат кожата да изгледа поцврсто, посвежо и измазнето. Беспрекорна нега за мажи и жени со комбинирана до мрсна кожа.

Употреба: Нанесете тенок слој на чиста кожа и очекувајте чувство на трнење. Оставете ја маската да делува до 10 минути. Отстранете ја маската со вода, истовремено правејќи масажа со кружни движења. Се користи двапати неделно или по потреба. Потоа нанесете крем за хидратација. Избегнувајте го пределот околу очите. 

2. ThirstyMud Hydrating Treatment, 50g
 
THIRSTYMUD ги користи нашите најнапредни активни технологии за хидратација, обезбедувајќи длабока моментална хидратација. THIRSTYMUD ја хидрира, навлажнува, обновува, зацврстува и смирува кожата. Наменетa e за мажи и жени за сува и дехидрирана кожа.
 
Употреба: Нанесете рамномерен слој на чиста кожа 2-3 пати неделно на лице, врат и деколте. Оставете да делува 10-20 минути, избришете го вишокот или масирајте го на кожата додека да се впие. Совршен за дневна и ноќна нега. Избегнувајте го пределот околу очите. 
 
3. Glam Glow Mask Essentials: Hydrate, Firm + Clear сет
Решението за секоја потреба на кожата, преку ден и ноќ.
Сетот содржи:
GRAVITYMUD™ Firming Treatment, 30ml - Нанесете подебел, рамномерен слој на исчистената кожа со прсти или четка, избегнувајќи ги веѓите. Оставете да селува 20-30 минути. Третманот ја менува бојата додека делува и се суши на кожата. Откако целосно ќе се исуши, внимателно излупете ја маската, почнувајќи од рабовите. Измијте ги остатоците со топла вода. Користете ја двапати неделно за најдобри резултати. Професионален совет: Користете ја маската како третман пред шминката, за видливо измазнета и цврста кожа.
SUPERMUD® Activated Charcoal Clearing Treatment, 30 - Нанесете тенок слој на чиста кожа и оставете да делува 5 до 20 минути. Pore-matrix ™ комплексот ефикасно и видливо ги покажува извлечените токсини од кожата преку добиените точки на маската. Измијте со вода. Користете го толку често колку што сакате.
THIRSTYMUD™ Hydrating Treatment, 50ml - Нанесете рамномерен слој на чиста кожа 2-3 пати неделно на лице, врат и деколте. Оставете да делува 10-20 минути, избришете го вишокот или масирајте го на кожата додека да се впие. Совршен за дневна и ноќна нега. Избегнувајте го пределот околу очите. 

4. Gravitymud Firming Treatment, 50g   

Иновативен третман, маска за зајакнување и зацврстување на кожата. Во производот е вклучена и четка за апликација. 

Употреба: Нанесете рамномерен слој на чиста кожа со четката, избегнувајќи ги веѓи и оставете да делува 20-30 минути. Маската во текот на сушењето ќе ја промени бијата од бела ќе стане брилијантна хром. Откако ќе се исуши целосно, нежно излупете, почнувајќи од рабовите. Исплакнете го вишокот со топла вода. Исчистете ја четката по употреба со сапун и вода и оставете ја да се исуши. Наменета е за мажи и жени, за секој тип на кожа, коритете ја 2 пати неделно.

Детали за испорака

Испорака

 • Бесплатна испорака на сите нивни производи, за нарачки над 2000 денари.
 • Време потребно за достава во Скопје: 3 работни дена по процесирање на нарачката
 • Време потребно за достава низ Македонија: 6 работни дена по процесирање на нарачката
 • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата ТУКА или на 02 2791005
 • Види ја продавницата на Орбико овде

За компанијата

Орбико е водечки дистрибутер за голем број на квалитетни, глобално познати брендови кои се движат од производи за парфеми, играчки, апарати за домаќинство, и апарати за нега на коса и тело. Богатиот и разновиден спектар на брендови и производи бара висок степен на флексибилност, отвореноста на постојани промени, флексибилна организација и инвестирање во развој на луѓето и во брендовите.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.