Поминете го празникот 24 Мај во Банско! Пакет од 2 или 3 ноќевања на база All Inclusive во двокреветна соба + користење на СПА центарот во Grand Hotel Bansko 4*

РАСПРОДАДЕНО

Поминете го празникот 24 Мај во Банско! Пакет од 2 или 3 ноќевања на база All Inclusive во двокреветна соба + користење на СПА центарот во Grand Hotel Bansko 4*

Цена

4,278 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

4,774 ден.

Попуст

10%

Заштеда

496 ден.

Купени : 63

 • Лермонтова 3/6, Скопје, Македонија 1000 Скопје, Македонија

 • 070 338 383

 • travel@grouper.mk

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 09:00 - 17:00

Добивате

Понудата е по лице и вклучува пакет ноќевања на база All Inclusive по избор:

 • 2 ноќевања, цена: 4278 ден.(69 еур)
 • 3 ноќевања, цена: 6386 ден.(103 еур)

Понудата вклучува

 • Користење на Wi-fi
 • Користење на СПА центар: внатрешен акватоничен базен, надворешен базен за деца, џакузи, арома сауна, инфра црвена сауна, солена сауна, финска сауна, релакс зона, лакониум, панорама парна бања, шок базен

*Максимален капацитет на сместување во двокреветна соба се 3 лица


Услови

 • Купонот може да се искористи од 24.05.2018 до 27.05.2018
 • Купонот може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Пред да го купите купонот задолжително јавете се во агенцијата за да се информирате за слободни места и да направите резервација
 • По купување на купонот потребно е да потпишете договор за патување
 • За дете до 11.99 години сместувањето е бесплатно
 • Максимален капацитет на сместување во двокреветна соба е 3 лица (2+1)
 • Максимален капацитет на сместување во апартман со една соба е 4 лица (2+2)
 • За сместување во апартман со една спална, потребно е да купите 3 купони
 • All inclusive програмата почнува со ручек на денот на пристигнување и завршува со brunch на денот на напуштање на хотелот!
 • Доплати:
 • Доплата за туристичка такса 62 ден (1 eур.)
 • За доплатите потребно е да се купи купон од соодветната опција
 • Во цената не е вклучен превозот до Банско
 • Задолжително патничко осигурување
 • Доколку не го искористите купонот најдоцна до истекот на рокот истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат

Опис

All Inclusive концепт:


• Појадок 07:45 – 10:30 /основен ресторан/
• Brunch (кроасани, крекери, пијалоци) 11:00 – 12:00 /lounge bar/
• Ручек 13:00 – 15:00 /основен ресторан/
• Happy hours (овошје, сендвичи, тортички, пијалоци) 16:00 – 17:00 /основен ресторан/
• Вечера 19 :00 – 21:30 /lounge bar/
• Кафе, чај, сок, домашен алкохол, пиво, од 10:00 – 21:30 /основен ресторан/
• Користење на инфра ред сауна, арома сауна, солена сауна, финска сауна, џакузи, парна бања, хамам, базен, базен за деца, леден базен, фитнес - 09:00 – 21:00
All inclusive програмата почнува со ручек на денот на пристигнување и завршува со brunch на денот на напуштање на хотелот!

Гранд Хотелот Банско е отворен во текот на целата година и во текот на летото гостите можат да уживаат во разни активности - пикник во планините, патување во паркот на мечките, еко-прошетки, велосипедизам, теренски и многу други. Хотелот е изграден и декориран во модерен стил, во согласност со највисоките стандарди и трендови во дизајнот за да ги задоволи барањата на најпребирливите гости. Луксузниот хотел Гранд Хотел Банско се наоѓа на влезот во Банско, само 15 минути пешачење од ски-лифтот. За своите гости, хотелот, исто така, нуди бесплатен шатл-служба која редовно работи од хотелот до ски-лифтот и назад.

Локација: 150 m од центарот на Банско и 1.5 km од Гондола Лифтот.  
Хотелот е реновиран во 2014 година.
Капацитет: • 6 згради (имаат топла врска) • 5 лифта• 65 double rooms (максимум 2 лица, 28-30 m²) • 43 double luxury rooms (максимум 2+1/3 лица, 35-40 m²) • 19 studios (максимум 2+1 лица, 35-40 m²) • 38 1-bedroom apartments (максимум 2+2/3+1 лица, 55-60 m²) • 14 2-bedroom apartments (максимум 4+2/5+1 лица, 75-80 m²). 

Хотелска содржина:
• Ресторан
• Лоби бар 
• Ноќен бар
• казино
• сеф (бесплатно) 
• room service   
• СПА центар 
• Салон за убавина
• Конференциска сала 
• Продавница
• Пеглање (со доплата) 
• обезбеден паркинг (со доплата) 
• паркинг необезбеден (бесплатно) 

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ