98% попуст на online курс за Graphic Design Business + сертификат од International Open Academy во вредност од 15 438 ден. (249 €) по цена од 372 ден. (6 €)

Цена

372 ден.

Вредност

15438 ден.

Попуст

98%

Заштеда

15066 ден.

Купени: 1

Добивате

Online курс Graphic Design Business  + сертификат

Услови

 • Купонот може да се искористи од 10.05.2022 до 18.07.2023
 • Курсот се изведува online на англиски јазик
 • Морате да се регистрирате за следење на курсот најдоцна до крајниот датум одреден од Grouper и часовите да ги завршите во рамките на 60 дена од активацијата на кодот.
 • Доколку не го искористите купонот во рамките на рокот, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат
 • По успешно завршување на курсот, корисникот добива сертификат во PDF форма
 • Повеќе информации на е-маил [email protected]

За да започнете со курсот следете ги следниве насоки

 • За да започнете со курсот отворете го следниов ЛИНК
 • Пронајдете го курсот и кликнете на копчето Add to Cart
 • Кликнете на Check Out копчето
 • Регистрирај се 
 • Внесете го Grouper купонот во делот Voucher code
 • Кликнете на копчето Check Out и започнете со учење

Опис

Transform your graphic design talents into your very own business. Build your brand, find clients and get the practical skills you need to grow your venture from the ground up.

Graphic designer, content creator and entrepreneur Tom Cargill will guide you in this video course through how to start your own graphic design business and lead it to success.

Get the skills you need to launch your business by discovering how to:

 • Create a graphic design business plan, build your brand’s identity and set realistic goals
 • Establish your brand, get copyright advice, website tips and ways to refine your content
 • Sell your skills using both free and paid advertising content
 • Market yourself by unleashing the power of social media
 • Find and land clients and then keep them coming back for more

Повеќе информации за курсот може да прочитате ТУКА

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.