Незаборавна релаксација на Бали (27.04 - 09.05.2018)! 10 ноќевања со појадок + авионски превоз + трансфер и организација на патувањето во вредност од 49 166 ден. (793 еур) по цена од 47 306 ден. (763 еур)

РАСПРОДАДЕНО

Незаборавна релаксација на Бали (27.04 - 09.05.2018)! 10 ноќевања со појадок + авионски превоз + трансфер и организација на патувањето во вредност од 49 166 ден. (793 еур) по цена од 47 306 ден. (763 еур)

Цена

47,306 ден..

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

49,166 ден..

Попуст

4%

Заштеда

1,860 ден..

ОГРАНИЧЕНИ КОЛИЧИНИ

| Остануваат : 8

 • Лермонтова 3/6, Скопје, Македонија 1000 Скопје, Македонија

 • 070 338 383

 • simonovski@gmail.com

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 09:00 - 17:00

Добивате

Аранжман за едно лице во Бали (27.04 - 09.05.2018):

 • 6 ноќевања во хотел 3* во Нуса Дуа со појадок
 • 4 ноќевања во хотел 3* во Кута со појадок 
 • Авионски билет на релација Скопје - Доха - Денпасар - Доха - Скопје со Qatar Airways со вклучен багаж до 30 кг 
 • Трансфер аеродром - хотел Нуса Дуа/Кута - аеродром
 • Внатрешен трансфер Нуса Дуа - Кута
 • Вклучена 1 факултативна екскурзија
 • Пречек во Бали од страна на претставник (англиски јазик) на локалната партнер агенција
 • Технички пратител на група над  20 патници

Услови

 • Купонот може да се искористи од 27.04.2018 до 09.05.2018
 • Купонот може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Пред да го купите купонот задолжително јавете се во агенцијата за да се информирате за слободни места и да направите резервација
 • По купување на купонот потребно е да потпишете договор за патување
 • Датум на поаѓање: 27.04.2018
 • Во цената не е вклучено:
 • Патничко осигурување
 • Аердромски такси од 296 евра (18 352 ден.)
 • Храна, пијалоци и услуги што не се споменати во програмата
 • Факултативни тури: 
 • Класична тура Бали (полудневна тура) - 32 еур
 • Uluwatu тура и вечера - 47 еур
 • Арт контурот на Бали (околу 8 часа) - 40 еур
 • Лов на сувенири и Убуд тура (6 часа) - 30 еур
 • Античка тура на “Karangasem Kigdom” (околу 10 часа) - 47 еур
 • “Bedugul”  и “Tanah Lot”тура (8 часа) - 38 еур
 • За влез во Индонезија не е потребно претходно обезбедување на виза. Република Индонезија издава бесплатни визи по пристигнување на сите странски посетители, ако се обезбедени следните услови: валиден пасош или потврда за извршена хотелска резервација
 • Пасошот да биде со важност од најмалку 6 месеци од датумот на враќање
 • Доколку не го искористите купонот до наведениот рок, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат

Опис

Индонезија или официјално Република Индонезија е голема земја во Азија, чиј главен град е Џакарта. Индонезија е составена од мноштво на мали и големи острови, од кои најголемите се Јава, Суматра, Сулавеси (Celebes), Борнео (Калимантан) и Нова Гвинеја (западен дел). Неговото население (238 милиони), Индонезија е четвртата по големина земја во светот. 

Бали е индонезискиот остров кој се наоѓа помеѓу островите Јава на запад и Ломбок на исток. На островот, мнозинството од жителите се Индонезиски Хиндуисти кои се малцинство во земјата. Бали денес е популарна туристичка дестинација и е богат со ориз, кокосови дрвја, кафе, памук и тутун, но ова е нешто што најмногу се извезува. Живописните бои на Бали, неверојатно пријателски и гостопримливото население, храна која е силна и со необичен вкус и тиркизно- сините води на Индискиот Океан, што е локализирано на овој мало парче од рај на земјата ,сигурно ќе ги задоволи Вашиот вкус ...

Опис на програмата:

1 ден (27.04.2018) Скопје - Доха

Состанок на групата на Меѓународен Аеродром Скопје, два часа пред лет. Полетување од Скопје во 12.15ч и слетувате во Доха во 18.15ч.

2 ден (28. 04.2018) Доха - Денпасар, Бали

Полетување за Доха е во 02:55 часот. Пристигнување во Денпасар е во 17:20 часот. Пречек на аеродром од страна на претставник на партнерската компанија и трансфер во хотелот во Nusa Dau. Пристигнување во хотелот и сместување. Ноќевање.

3 ден - 7 ден (29.04.2018-03.05.2018) Nusa Dua

Нуса Дуа буквално превдено значи "Два Острови" - иако тие се всушност мали подигнати предели, секој со мал храм. Но, Нуса Дуа е многу подобро познат како затворен комплекс на Бали на хотели и одморалишта со прекрасна плажа. Тоа е огромно и монденско место кое е заштитено со стражари. Оваа место е изградено во 1970-тите, Нуса Дуа е дизајниран да се натпреварува со меѓународните туристички ресорти низ светот.  Во Нуса Дуа ке имате можност да уживате во прекрасните плажи или да изберете некој од долунаведените факултативи

8 ден - 10 ден (04.05.2018) Кута

Појадок и одјавување од хотелот во Нуса Дуа. Трансфер до хотелското сметување во Кута. Кута е најпопуларната плажа на Бали која е полна со сурфери од целиот свет. Тука можете да ги научете основите на сурфањато по поволни цени. Во попладневните часови ќе можете да уживате во залезот на сонцето и коктелите. Кута и Легија се центри на ноќниот живот на Бали, но и со голем број на познати светски ресторани или да изберете некој од долунаведените факултативи. Убуд е град познат по сликарството, уметнички ателјеа, галерии, изведби, музеи. Секако, секоја цена е неизбежна. Во Убуд имате можност да го посетете Monky Forest.

11. ден (08.05.2018) Кута

Појадок. Слободни активности. Трансфер од хотел до аеродромот во Денпасар со лет на Qatar Airlines во вечерните часови.

12. ден (09.05.2018) Денпасар - Доха

Полетување од аеродромот во Денпасар со лет на Qatar Airlines во 00:35 часот. Слетување во Доха во 05:20. Полетување од Доха во 06:50 и слетување во 11:15 во Скопје.

13. ден (10.05.2018) Доха-Скопје

Од Доха се полетува во 07:00. Пристигнувате во Скопје во 10:40ч.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.