Дестинација Македонија! Истражете го Крушево (Август-Септември)! До 25% попуст на пакет аранжман од две ноќевања со појадок во Х. Монтана 4* + ручек + едукативна историска обиколка на градот

Цена од

3200 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

4260 ден.

Попуст

25%

Заштеда

1060 ден.

Преостанато време

 • Соборен храм „Свети Климент Охридски“, Boulevard Partizanski Odredi, Skopje, North Macedonia

  Одведи ме таму

  071 206 220 ; 072 221 732

  info@enjoybalkans.net

Добивате

Опции на понудата:

1 BB + 1 HB ноќевање (понеделник до четврток) 4,260 ден. (69 еур)
3,200 ден. (52 еур)
1 BB + 1 HB ноќевање (петок до недела) 4,470 ден. (72 еур)
3,400 ден. (55 еур)
Доплата за деца од 3 год и до 5.99 години 3,200 ден. (52 еур)
960 ден. (15 еур)
Доплата за деца од 6 год и до 8.99 години 3,200 ден. (52 еур)
1,600 ден. (26 еур)
Доплата за деца од 9 год и до 12 години 3,200 ден. (52 еур)
2,240 ден. (36 еур)

Понудата се однесува за 2 ноќевања со појадок по лице во Хотел Монтана - Крушево + ручек + едукативна обиколка на градот со водич со посета на знаменитости

*За реализација на аранжманот потребни се минимум 2 купона или две лица

Услови

 • Купонот може да се искористи од 18.08.2020 до 30.09.2020
 • Купонот може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Пред да го купите купонот потребно е да се информирате за слободни соби диркетно кај нашиот агент партнер.
 • За реализација на аранжманот потребни се минимум 2 купона или две лица
 • По купување на купонот потребно е да ја потврдите резервацијата
 • Сместувањето е во двокреветна соба со брачен кревет + дополнителен кревет за бебе (по потреба, без доплата)
 • Превозот не е вклучен во понудата
 • Хотелот ги следи мерките за заштита од COVID 19

Доплати: 

 • Доплата за деца од 3 год и до 5.99 години: 30% од ваучерот
 • Доплата за деца од 6 год и до 8.99 години: 50% од ваучерот
 • Доплата за деца од 9 год и до 12 години: 70% од ваучерот

Доколку сакате да искористите ваучер за туризам следете ги следните инструкции https://grouper.mk/domasiedoma

 • Ваучерот за туризам може исклучиво да го користи лицето на чиешто име гласи ваучерот и истиот не може да биде предаден на користење на трето лице.
 • Доколку не се искористи полната сума на ваучерот не се враќа кусур.
 • По истекот на рокот купоните не се валидни и доколку не се искористат пропаѓаат и сумата не може да биде вратена
 • Хотелот ги следи мерките за заштита од COVID 19

Препораки за гостите:

 • При движење во хотелот задолжително е носење на маска и следење на Мерките за заштита
 • Потребно е ограничување на собири и држење на меѓусебно растојание
 • Доследна грижа за хигиената на рацете, со миење со сапун и вода или дезинфекција по допир на какви било нечисти површини.
 • Доследно следење на упатствата од персоналот и аниматорите во врска со обезбедување соодветно меѓусебно растојание, складирање на багаж и гардероба, начинот на давање услуги, употреба на опрема, користење на тоалети, плаќање на услуги. 

Опис

Почувствувајте го шмекот на автентичниот крушевски амбиент, старата калдрма и навратете се во минатото со разглед на дуќаните за ретки занаети затскриени зад ќепенците, воодушевете се на оригиналната архитектура на типичната крушевска куќа. Крушево е еден посебен свет во кој минатото на чудесен начин живее паралелно со сегашноста. Идеална атмосфера за оние кои бараат авантура или оние кои сакаат да избегаат од секојдневниот живот и да уживаат во природата на преубавото Крушево. Вдишете го планинскиот воздух од највисоките точки на градот!

 • Оригинален крушевски појадок - уживајте во вкусот на крушевска пита и слатко од шумски плодови (избор од 7 менија)
 • Ручек во хотелот со избор од 7 менија на традиционална крушевска кујна и слатко добредојде со локум на рецепција
 • Користење на тивок простор во хотелот за вашата канцелариска работа
 • Безбеден простор за играње за деца во надворешниот дел на хотелот
 • Прекрасен поглед од Вашата соба кон градот или кон шумскиот пејсаж
 • Бесплатен wi - fi интернет во хотелот
 • Бесплатен паркинг
 • Бесплатно користење на простор за сместување на сопствени велосипеди
 • Во придружба на туристички водич, прошетка низ Крушево на неколку локации за поинакво доживување на богатото културно и историско минато на градот (турите се организираат во вторник, четврток или сабота)
 • Влезниците за посета на музеите се вклучени во цената на пакет аранжманот.
 • Можност за обиколка на крушевската корија со велосипед - попуст од 30% за изнајмување на МТБ велосипед од Туристички инфо центар Крушево 
 • Попуст од 10% за тандем параглајдинг 
 • Мапа за само организирана прошетка низ крушевската корија 
 • Фотагрифиите од Крушево се изработен од Викенд во Крушево

Зошто Grouper тимот ви препорачува да го посетите КРУШЕВО

 • Крушево е највисокиот град на Балканот и преставува еден од првите ски-центри во Македонија.
 • Во Крушево е роден Тоше Проески - најголемата македонска музичка ѕвезда и таму се наоѓа меморијаланта куќа во негова чест.
 • Панорамата на Крушево има изглед на една целина, полна со прозорци, тераси и кровови со убавината на старите крушевски куќи кои се вистински уметнички дела, градени кон крајот на 18 век и во текот на 19 век.
 • Не си заминувајте од Крушево без да уживате во вкусот на крушевскиот локум и слатките пуслици.
 • Во Крушево посебно обележје имаат спомениците и музеите. 
 • Споменикот „Илинден“ е еден од најпрепознатливите места во Крушево,симбол на непокорот, борбата и вечниот стремеж на македонскиот народ за национална слобода.
 • Споменикот “Мечкин Камен” претставува востаник со високо подигната камен карпа над главата и го претставува последниот очајнички миг во борбата на востаниците од одредот на легендарниот војвода Питу Гули.
 • Музејот на Илинденското востание и Крушевската Република сместен е во страрогратска куќа од 19 век, во која во 1903 год. е прогласена Крушевската Република. 
 • Крушево е ризница на цркви и манастири:  Св. Јован, Св. Троица, Света Богородица, манастирот Свето Преобразение, црквата на манастирот Св. Спас, црквата Св. Никола.
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.