Одмор во Нидри, Лефкада (16.06 - 01.09.2018)! 7 или 9 ноќевања за сместување и термин по избор во Villa Spiros + опција за автобуски превоз

РАСПРОДАДЕНО

Одмор во Нидри, Лефкада (16.06 - 01.09.2018)! 7 или 9 ноќевања за сместување и термин по избор во Villa Spiros + опција за автобуски превоз

Цена

11,470 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

11,470 ден.

Попуст

0%

Заштеда

0 ден.

 • Лермонтова 3/6, Скопје, Македонија 1000 Скопје, Македонија

 • 070 338 383

 • simonovski@gmail.com

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 09:00 - 17:00

Добивате

Понудата е по соба и вклучува 7 или 9 ноќевањa во сместување и термин по избор, во Вила Спирос - Нидри, Лефкада:

Студио за 2 лица:

 • 7 ноќевања (16.06-23.06.2018), цена: 11 470 ден. ( 185 eur.)
 • 7 ноќевања (23.06-30.06.2018), цена: 13 144 ден. (212 eur.)
 • 9 ноќевања (30.06-09.07.2018), цена: 19 468 ден. (314 eur.)
 • 9 ноќевања (09.07-18.07.2018), цена: 22 320 ден. (360 eur.)
 • 9 ноќевања (18.07-27.07.2018), цена: 24 552 ден. (396 eur.)
 • 9 ноќевања (27.07-05.08.2018), цена: 27 032 ден. (436 eur.)
 • 9 ноќевања (05.08-14.08.2018), цена: 27 032 ден. (436 eur.)
 • 9 ноќевања (14.08-23.08.2018), цена: 27 032 ден. (436 eur.)
 • 9 ноќевања (23.08-01.09.2018), цена: 22 506 ден. (363 eur.)

Студио за 3+1 лица:

 • 7 ноќевања (16.06-23.06.2018), цена: 11 966 ден. (193 eur.)
 • 7 ноќевања (23.06-30.06.2018), цена: 13 764 ден. (222 eur.)
 • 9 ноќевања (30.06-09.07.2018), цена: 20 336 ден. (328 eur.)
 • 9 ноќевања (09.07-18.07.2018), цена: 23 374 ден. (377 eur.)
 • 9 ноќевања (18.07-27.07.2018), цена: 25 668 ден. (414 eur.)
 • 9 ноќевања (27.07-05.08.2018), цена: 28 272 ден. (456 eur.)
 • 9 ноќевања (05.08-14.08.2018), цена: 28 272 ден. (456 eur.)
 • 9 ноќевања (14.08-23.08.2018), цена: 28 272 ден. (456 eur.)
 • 9 ноќевања (23.08-01.09.2018), цена: 23 560 ден. (380 eur.)

Доплати:

 • Превоз за дете , цена: 2232 ден. (36 eur.)
 • Превоз за возрасен, цена: 3100 ден. (50 eur.)

*Цената се однесува на наем на целото сместување


Услови

 • Купонот може да се искористи од 16.06.2018 до 01.09.2018
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Пред да го купите купонот потребно е да направите предрезервација во агенцијата
 • По купувањето на купонот потребно да се јавите во агенцијата да ја потврдите резервацијата
 • Во студио/апартман дозволено е сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител, со одобрение од сопственикот на објектот.
 • Цените се дадени за наем на соба за 7 или 9 ноќевања БЕЗ вклучен автобуски превоз.
 • Доплата:
 • За дете до 1.99 години сместувањето и автобускиот превоз се бесплатни
 • Превоз за дете , цена: 2232 ден.
 • Превоз за возрасен, цена: 3100 ден.
 • Сите доплати се прават со купување на купон од соодветната опција
 • Доплата за туристичка такса 0,5 € - 1 € по соба на ден (се плаќа во објектот)
 • Употребата на клима уред е со доплата 
 • Доколку не ги искористите купоните во предвидениот рок истите ја губат својата промотивна вредност и средствата не може да се рефундираат

Опис

Villa Spiros се наоѓа непосредно пред самиот влез во местото Нидри. Мирниот дел од градот, близината на чистите плажи, како и прекрасниот поглед кон морето кој се шири пред убавите балкони, го прават овој објект идеален за убав одмор. Овој објект располага, со десетина двокреветни и трокреветни студија. Спирос со својот двор и мирна околина е идеално место за одмор. Студијата се квалитетно опремени со соодветен мебел и потребни содржини. Секое студио располага со сопствена кујна, тоалет и балкон со поглед кон дворот или кон морето.

Лефкада

Нашето најголемо "јонско откритие", веќе неколку години се осликува во островот Лефкада. Барањето соодветни зборови за да се опише убавината на скриениот јонски архипелаг станува залудна работа, по само неколку дена престој на него.  Опкружувањето на природата која врз него и неговата околина се поиграла, правејќи чудесни комбинации помеѓу прекрасното море и зеленото копно, ја плени уметничката душа кај секој нејзин посетител. Сината лагуна со својата тврдина, морските спрудови кои се поигруваат со гледката кон него, островот го прават сосема специфичен. ака близок, а сепак сокриен од патиштата на копното. Градот Лефкас кој иако не е пристаниште, со илјадниците бели едра на прекрасните едрилици, надалеку е познат како една од најголемите природни марини во Средозамјето. онскиот брег со скриените плажи е вистинскиот магнет кој во последните години го вброи во самиот врв на светските дестинации за одмор. Сурфинг центарот во јужниот дел на Лефкада, како и можноста за “екстремен” сурфинг со падобран на северниот дел од островото, го вбројуваат во самиот врв на атрактивните дестинации. Неговиот најпознат туристички бисер на источната страна од островото е градчето Нидри, а пак на западната страна кон отвореното море - живописното гратче Агиос Никитас.

 Нидри

Неговата местоположба и севкупна понуда беа неговите адути за нашиот избор. Nidri е прекрасна фотографија на природата. Поглед кон копно, поглед кон море... секаде исто - несекојдневна убавина. Градчето кое како најпознат туристички центар на Лефкада со години го диктира туристичкиот развој на островото и денес е најбараната негова детинација за одмор. Пиењето кафе со поглед кон морето од терасите долж неговото шеталиште, одморот под сенките на дрвјата виснати над малите плажи, пловењето со брод или чамец до островите на дофат од него и уживањето во нивната негибната природа се само неколкуте можности за несекојдневен престој на него. А доколку решите да се запознаете со јонските острови, со еднодневната тура на бродовите кои испловуваат од него ќе допрете до природата која секојпат ќе Ви буди спомени. 

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.