Одмор во Агиос Георгиос - Крф (22.08-25.09.2018)! Пакет од 7 или 9 ноќевања во Villa Niki или Villa Anestis за термин по избор со вклучен автобуски превоз и карта за траект

РАСПРОДАДЕНО

Одмор во Агиос Георгиос - Крф (22.08-25.09.2018)! Пакет од 7 или 9 ноќевања во Villa Niki или Villa Anestis за термин по избор со вклучен автобуски превоз и карта за траект

Цена

4,650 ден..

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

5,167 ден..

Попуст

10%

Заштеда

517 ден..

Купени : 5

 • Лермонтова 3/6, Скопје, Македонија 1000 Скопје, Македонија

 • 070 338 383

 • travel@grouper.mk

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 09:00 - 17:00

Добивате

Пакет аранжман за едно лице за термин по избор во вила по избор: Villa Niki или Villa Anestis:

 • 9 ноќевања за термин 22.08 - 31.08.2018, цена: 12 958 ден.
 • 9 ноќевања за термин 31.08 - 09.09.2018, цена: 10 230 ден.
 • 9 ноќевања во термин 09.09 - 18.09.2018, цена: 8990 ден.
 • 7 ноќевања во термин 18.09 - 25.09.2018, цена: 4650 ден.

Доплати:

 • Превоз за дете од 02 - 11.99 год, цена: 3410 ден. (55 еур)
 • Превоз за возрасен, цена: 4650 ден. (75 еур)

Понудата вклучува:

 • Сместување во двокреветна соба или во апартман за 4 лица
 • Автобуски превоз: Скопје - Крф - Скопје
 • Карта за траект 

Услови

 • Купонот може да се искористи од 22.08.2018 до 25.09.2018
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Пред купување на купонот потребно е да направите предрезервација во агенцијата
 • По купувањето на купонот потребно да се јавите во агенцијата за да ја потврдите резервацијата
 • Користењето на собите започнува првиот ден од 14:00 часот по локално време, а се напуштаат во 09:00 часот по локално време последниот ден
 • Сместувањето е во двокреветна соба или апартман за 4 лица
 • За престој во апартман за 4 лица, потребно е да се купат 3 купони (за 3 лица), а за 4то лице сместувањето е бесплатно,
 • За 4то лице се врши само доплата за автобуски превоз за која е потребно да се купи соодветната опција
 • За дете до 1.99 години сместувањето и автобускиот превоз се бесплатни 
 • Доплати:
 • Доплата за автобуски превоз за дете 02-11.99 год - 3410 ден. (55 еур)
 • Доплата за автобуски превоз за трето или четврто возрасно лице - 4650 ден.(75 еур)
 • Доплата за користење на клима 6 еур на ден (се плаќа локално)
 • Сите доплати се прават со купување на купон од соодветната опција
 • Во цената не е вклучено:
 • Доплата за такса за престој во зависност од бројот на ноќевања и категоријата на сместување (се плаќа директно во хотелот)
 • За ова патување потребен е валиден биометриски пасош и бел лист (виза не е потребна). Минимум важност на пасошот 90 дена
 • Поаѓање од Скопје – Автобуска Станица, еден ден пред наведените датуми во 22:00ч. Враќање последниот ден во попладневните часови.
 • Доколку не ги искористите купоните во предвидениот рок истите ја губат својата промотивна вредност и средствата не може да се рефундираат

Опис

Вила Анестис се наоѓа веднаш до Лорд Комплекс лоциран во непосредна близина на центарот на Агиос Георгиос. Плажа е оддалечена 5-6 мин. Вилата е со преубаво уреден двор, двокреветните студија се на приземје, а четворокреветните апартмани се на кат. Сите се опремени со мини кујна (фрижидер, две рингли за готвење, комплет прибор), ТВ и бања со туш, клима ( се доплаќа). Гостите од вилата можат да го користат базенот и мини паркот за деца од Лорд Комплекс (дозволено е користење на базенот со купување на пијалок-забрането е внесување на храна и пијалоци од надвор).

Вила Ники се наоѓа веднаш до вила Анестис на 4-5 мин. од плажа. Располага со четворокреветни апартмани на кат и двокреветни студија на приземје и сопствен двор. Сите соби се опремени со мини кујна (фрижидер, мини шпорет со две рингли, комплет прибор), ТВ, бања со туш, клима (се доплаќа), тераса. На гостите им е дозволено користење на базенот, барот и паркот за деца од Лорд Комплексот. (дозволено е користење на базенот со купување на пијалок-забрането е внесување на храна и пијалоци од надвор).

КРФ

Во срцето на Јонското Море помеѓу Италијанското копно на запад и Грчкото на исток се протега Јонскиот архипелаг претставен со неколку поголеми и помали острови. Најсеверен остров во архипелагот е најпосетениот остров Крф со главниот град Керкира. Доминантна вегетација на островот се четинарите и маслиновите стебла, по што Крф се нарекува и “Зелен остров”. Освен по живописната природа, исконското минато и љубезните домаќини Крф е познат и по своите песочни плажи. Најубавите песочни плажи се во југо-западниот дел на островот, плажите на Агиос Георгиос познати како Златните плажи.

АГИОС ГЕОРГИОС

Мало туристичко место, на крајниот југозападен дел на островот. Од главниот град Керкира е оддалечено 30- тина км, а од јужното пристаниште Лефкими 10- тина км. Долгите песочни плажи и бистрите води на Јонското Море се само дел од убавините на ова место.

 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ