Early Booking - Грција (23.08-19.09.2018)! 20% попуст на пакет од 9 ноќевања за термин по избор + вклучен автобуски превоз во Вила Елизабет - Врасна

РАСПРОДАДЕНО

Early Booking - Грција (23.08-19.09.2018)! 20% попуст на пакет од 9 ноќевања за термин по избор + вклучен автобуски превоз во Вила Елизабет - Врасна

Цена

11,358 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

14,198 ден.

Попуст

20%

Заштеда

2,840 ден.

 • Лермонтова 3/6, Скопје, Македонија 1000 Скопје, Македонија

 • 070 338 383

 • travel@grouper.mk

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 09:00 - 17:00

Добивате

Понудата е по лице и вклучува 9 ноќевањa во апартман за 4 лица во Вила Елизабет  - Врасна, за термин по избор

 • Термин (23.08-01.09.2018), цена: 14198 ден. 11 358 ден.
 • Термин (01.09-10.09.2018), цена: 11098 ден. 8878 ден.
 • Термин (10.09-19.09.2018), цена: 9858 ден. 7886 ден.

Доплати:

 • Превоз за дете од 2 год. - 11.99 год - 1550 ден.
 • Превоз за возрасен - 2170 ден.

Услови

 • Купонот може да се искористи од 23.08.2018 до 19.09.2018
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Пред да го купите купонот потребно е да направите предрезервација во агенцијата
 • По купувањето на купонот потребно да се јавите во агенцијата да ја потврдите резервацијата
 • Користењето на собите започнува првиот ден од 14:00 часот по локално време
 • Собите се напуштаат во 09:00 часот по локално време последниот ден
 • Поаѓање од Скопје од Автобуска Станица во 06:00 часот. Враќање последниот ден во пладневните часови!
 • Цените се дадени по лице за 9 ноќевања со вклучен автобуски превоз.
 • Сместувањето е во апартман за 4 лица
 • За 3то и 4то лице сместувањето е бесплатно, доплата само за автобуски превоз
 • За дете до 1.99 години сместувањето и автобускиот превоз се бесплатни 
 • Доплати:
 • Автобуски превоз за дете 02-11.99 год - 1550 ден.
 • Автобуски превоз за трето или четврто возрасно лице - 2170 ден.
 • Сите доплати се прават со купување на купон од соодветната опција
 • Во цената не е вклучено:
 • Доплата за такса за престој во зависност од бројот на ноќевања и категоријата на сместување (се плаќа директно во хотелот)
 • Доколку не ги искористите купоните во предвидениот рок истите ја губат својата промотивна вредност и средствата не може да се рефундираат

Опис

ВРАСНА е туристичко место помеѓу Ставрос и Аспровалата на 80км.од Солун,со долга песочна плажа. Плажата поседува плаво знаме од Европската унија-кое е мерило за квалитет. Врасна се наоѓа во Стримонскиот залив, која е одалечена од Аспровалта 2 км. со која е поврзана преку шеталиште покрај море. Местото има неколку поголеми маркети (измеѓу кој и Лидл), таверни, барови на плажа,а во самиот центар, кафе барови, ресторани и таверни. Близината на Аспровалта и Ставрос овозможуваат одличен избор на ноќни клубови, дискотеки и можност за добар шопинг. Во азурно плавото море и на долгата песочна плажа секој од Вас може да ужива. Интересно за посета на овој регион е црквата на Св. Ѓорѓија каде што се чува иконата на овој светец која е донесена уште од 16 век.

ВИЛА ЕЛИЗАБЕТ е куќа во Врасна, на само 150м. од море и 100м. од центарот. Располага со четворокреветни дуплекси со 2 спални соби (со по два единечни кревети) меѓу кои има кујна комплетно опремена, тоалет, тв и клима (дополнително се наплатува).

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не тука.
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање си појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.