Одмор во Паралија (18.08 - 22.09.2018)! 7 ноќевања за термин по избор во Хотел Мелбурн + вклучен автобуски превоз

РАСПРОДАДЕНО

Одмор во Паралија (18.08 - 22.09.2018)! 7 ноќевања за термин по избор во Хотел Мелбурн + вклучен автобуски превоз

Цена

3,410 ден..

РАСПРОДАДЕНО

Купени : 16

 • Лермонтова 3/6, Скопје, Македонија 1000 Скопје, Македонија

 • 070 338 383

 • travel@grouper.mk

Добивате

Понудата е по лице и вклучува 7 ноќевања во сместување и термин по избор во Хотел Мелбурн, Паралија + вклучен автобуски превоз:

Двокреветна соба:

 • Термин (18.08-25.08.2018), цена: 5890 ден. (95 eur.)
 • Термин (25.08-01.09.2018), цена: 5270 ден. (85 eur.)
 • Термин (01.09-08.09.2018), цена: 4650 ден. (75 eur.)
 • Термин (08.09-15.09.2018), цена: 4030 ден. (65 eur.)
 • Термин (15.09-22.09.2018), цена: 3410 ден. (55 eur.)

Апартман за 4 лица:

 • Термин (18.08-25.08.2018), цена: 7750 ден. (125 eur.)
 • Термин (25.08-01.09.2018), цена: 7130 ден. (115 eur.)
 • Термин (01.09-08.09.2018), цена: 6510 ден. (105 eur.)
 • Термин (08.09-15.09.2018), цена: 5890 ден. (95 eur.)
 • Термин (15.09-22.09.2018), цена: 5270 ден. (85 eur.)

Доплати:

 • Превоз за дете од 2 - 12 години, цена: 1550 ден. (25 eur.)
 • Превоз за возрасен, цена: 2170 ден. (35 eur.)

*3то, 4то и 5то лице се сместуваат бесплатно, доплата само за автобуски превоз


Услови

 • Купонот може да се искористи од 18.08.2018 до 22.09.2018
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Пред да го купите купонот потребно е да направите предрезервација во агенцијата
 • По купувањето на купонот потребно да се јавите во агенцијата да ја потврдите резервацијата
 • Преземањето на собите започнува најрано во 14 часот по локално време првиот ден, а напуштањето на истите е најдоцна до 9 часот по локално време последниот ден од аранжманот. Ненавременото напуштање на собите може да биде причина за нарушување на одморот и комодитетот на клиентите кои треба да влезат во студијата/ апартманите во следниот термин.
 • Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.
 • Тргнувањето од Скопје е во 7 часот наутро (на Дрводекор) а состанок на групата е во 6:30 минути. Поаѓање од Паралиа -13:00ч. локално време  (12:00ч. мак.време)
 • Единствено е дозволено сместување на едно дете до 5,99 години над бројот на кревети во секое студио/ апартман
 • Вонсезонските цени се изразени по лице за пакет аранжман од 7 ноќевања и автобуски превоз, третото, четврто и петто легло се наплаќаат во целост од опцијата Доплата за 3то , 4то и 5то лице
 • Доплати за 3то , 4то и 5то лице:
 • Превоз за дете од 2 - 12 години, цена: 1550 ден. (25 eur.)
 • Превоз за возрасен, цена: 2170 ден. (35 eur.)
 • Сите доплати се прават со купување на купон од соодветната опција
 • Доплата за такса за престој во зависност од бројот на ноќевања и категоријата на сместување (се плаќа директно во хотелот)
 • Задолжително патничко осигурување
 • Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот).
 • Доколку не ги искористите купоните во предвидениот рок истите ја губат својата промотивна вредност и средствата не може да се рефундираат

Опис

ПАРАЛИЈА е сместена во прегратките на планината на 12-те богови Олимп и преставува прекрасна комбинација на планината и морето. Паралија е идеално место за патници кои сакаат да уживаат во пријатната медитеранска клима и убавата долга плажа. Неможе да не се споменат и локалните продавници кои располагаат со голем спектар на подароци, туристички материјали и фенси стоки (кожни производи, накит, облека, итн), но исто така и ноќниот живот со безброј барови, таверни, ресторани и ноќни клубови кои ја комплетираат туристички понуда на локацијата и ветуваат дека ќе го направат вашиот одмор незаборавен.

Хотел МЕЛБУРН се наоѓа на 5мин.оддалеченост од плажа во близина на супермаркет Лидл.

 • 1/4 АПП опремени со една спална соба , кујна со дополнително легло, бања, тераса, ТВ и клима уред (вклучен во цената).
 • 1/2 соби се наоѓаат на последен кат опремени со два единечни кревета,бања,ТВ, клима уред (вклучен во цената).и немаат кујна.

Хотелот поседува  лифт, WI-FI

 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ