Одмор во Лефкада, Агиос Никитас во Септември! 7 ноќевања во двокреветна соба за термин по избор во Villa Margarita + опција за автобуски превоз

РАСПРОДАДЕНО

Одмор во Лефкада, Агиос Никитас во Септември! 7 ноќевања во двокреветна соба за термин по избор во Villa Margarita + опција за автобуски превоз

Цена

7,626 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

7,626 ден.

Попуст

0%

Заштеда

0 ден.

Купени : 6

 • Лермонтова 3/6, Скопје, Македонија 1000 Скопје, Македонија

 • 070 338 383

 • simonovski@gmail.com

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 09:00 - 17:00

Добивате

Понудата е по соба и вклучува 7 ноќевањa во двокреветна соба за термин по избор, во Villa Margarita - Лефкада, Агиос Никитас:

 • Термин (01.09-08.09.2018), цена: 14 260 ден. (230 eur.)
 • Термин (08.09-15.09.2018), цена: 11 904 ден. (192 eur.)
 • Термин (15.09-22.09.2018), цена: 9548 ден. (154 eur.)
 • Термин (22.09-29.09.2018), цена: 7626 ден. (123 eur.)

Доплати - опција за автобуски превоз:

 • Превоз за дете (01.09-08.09.2018), цена: 2232 ден. (36 eur.)
 • Превоз за дете (08.09-15.09.2018), цена: 1364 ден. (22 eur.)
 • Превоз за дете (15.09-22.09.2018), цена:  930 ден. (15 eur.)
 • Превоз за дете (22.09-29.09.2018), цена:  930 ден. (15 eur.)
 • Превоз за возрасен - (01.09-08.09.2018), цена: 3100 ден. (50 eur.)
 • Превоз за возрасен - (08.09-15.09.2018), цена: 1860 ден. (30 eur.)
 • Превоз за возрасен - (15.09-22.09.2018), цена: 1240 ден. (20 eur.)
 • Превоз за возрасен - (22.09-29.09.2018), цена: 1240 ден. (20 eur.)

Услови

 • Купонот може да се искористи од 01.09.2018 до 29.09.2018
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Пред да го купите купонот потребно е да направите предрезервација во агенцијата
 • По купувањето на купонот потребно да се јавите во агенцијата да ја потврдите резервацијата
 • Во студио/апартман дозволено е сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител, со одобрение од сопственикот на објектот.
 • Цените се дадени по соба за 7 или 9 ноќевања БЕЗ вклучен автобуски превоз.
 • Доплати:
 • Превоз за дете (01.09-08.09.2018), цена: 2232 ден. (36 eur.)
 • Превоз за дете (08.09-15.09.2018), цена: 1364 ден. (22 eur.)
 • Превоз за дете (15.09-22.09.2018), цена:  930 ден. (15 eur.)
 • Превоз за дете (22.09-29.09.2018), цена:  930 ден. (15 eur.)
 • Превоз за возрасен - (01.09-08.09.2018), цена: 3100 ден. (50 eur.)
 • Превоз за возрасен - (08.09-15.09.2018), цена: 1860 ден. (30 eur.)
 • Превоз за возрасен - (15.09-22.09.2018), цена: 1240 ден. (20 eur.)
 • Превоз за возрасен - (22.09-29.09.2018), цена: 1240 ден. (20 eur.)
 • За употреба на клима уред (каде што е достапен) се доплаќа директно во вилата
 • За турисичка такса се доплаќа од 0,5 - 1 еур. на ден директно во вилата
 • Доколку не ги искористите купоните во предвидениот рок истите ја губат својата промотивна вредност и средствата не може да се рефундираат

Опис

Villa Margaritа е еден од малкуте на број објекти, кои служат за сместување на туристи во живописното градче Агиос Никитас. Овој објект за сместување, кој е специфичен по својата градба, како впрочем и самиот рељеф на местото, оддамна се наоѓа на туристичката карта на Лефкада. Објектот Маргаритa, располага со двокреветни соби за сместување (без кујна), а некои од нив имаат и помошни легла. За оние пак кои сакаат поголем комфорт, во состав на објектот се наоѓа и еден апартман која располага со кујна. Сместувањето во убавите соби, опремени со сопствен тоалет, ТВ, клима и балкон, е одличен избор доколку ја искористите можноста за обезбедување и на поволната исхрана во блиската таверна-ресторан. Локалната кујна е навистина незаборавна. 

Лефкада

Нашето најголемо "јонско откритие", веќе неколку години се осликува во островот Лефкада. Барањето соодветни зборови за да се опише убавината на скриениот јонски архипелаг станува залудна работа, по само неколку дена престој на него.  Опкружувањето на природата која врз него и неговата околина се поиграла, правејќи чудесни комбинации помеѓу прекрасното море и зеленото копно, ја плени уметничката душа кај секој нејзин посетител. Сината лагуна со својата тврдина, морските спрудови кои се поигруваат со гледката кон него, островот го прават сосема специфичен. ака близок, а сепак сокриен од патиштата на копното. Градот Лефкас кој иако не е пристаниште, со илјадниците бели едра на прекрасните едрилици, надалеку е познат како една од најголемите природни марини во Средозамјето. онскиот брег со скриените плажи е вистинскиот магнет кој во последните години го вброи во самиот врв на светските дестинации за одмор. Сурфинг центарот во јужниот дел на Лефкада, како и можноста за “екстремен” сурфинг со падобран на северниот дел од островото, го вбројуваат во самиот врв на атрактивните дестинации. Неговиот најпознат туристички бисер на источната страна од островото е градчето Нидри, а пак на западната страна кон отвореното море - живописното гратче Агиос Никитас.

Агиос Никитас

Агиос Никитас е едно од најпознатите места на островот Лефкада. Изградено во близина на прекрасната плажа, ова некогашно рибарско селце, денес е вистинскиот магнет за најпребирливите туристи. Неговата локација, која е на само неколку километри до најпознатите егзотични плажи, со кои изобилува западната страна од островото, последните години на македонскиот пазар му го обезбеди епитетот на најбарано место за престој. Љубителите на природата, синото море и прекрасните плажи, во Агиос Никитас, сосема сигурно ќе го пронајдат вистинскиот спој на уникатната природа на Лефкада и совремниот туризам, одлично вклопен во традиционалните вредности на архитектурата и локалните специјалитети. Едноставно, престојот во Аг.Никитас е приказна која треба да се доживее.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.