Летувајте во Олимпик Бич, Пиерија (02.09-30.09.2018)! 7 ноќевања за сместување по избор во Villa Elefteria + опција за автобуски превоз

РАСПРОДАДЕНО

Летувајте во Олимпик Бич, Пиерија (02.09-30.09.2018)! 7 ноќевања за сместување по избор во Villa Elefteria + опција за автобуски превоз

Цена

5,332 ден..

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

5,332 ден..

Попуст

0%

Заштеда

0 ден..

Купени : 2

 • Лермонтова 3/6, Скопје, Македонија 1000 Скопје, Македонија

 • 070 338 383

 • simonovski@gmail.com

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 09:00 - 17:00

Добивате

Понудата е по соба и вклучува 7 ноќевања за термин по избор во Villa Elefteria – Олимпик Бич + опција автобуски превоз

Термин 02.09-09.09.2018

 • Студио за 2 лица, цена: 10 416 ден.
 • Студио за 3 лица, цена: 11 036 ден. 
 • Апартман 3+1 лица, цена: 11 656 ден.

За термин 09.09-16.09.2018

 • Студио за 2 лица, цена: 8370 ден.
 • Студио за 3 лица, цена: 8866 ден. 
 • Апартман 3+1 лица, цена: 9300 ден. 

За термин 16.09-23.09.2018

 • Студио за 2 лица, цена: 6696 ден. 
 • Студио за 3 лица, цена: 7068 ден. 
 • Апартман 3+1 лица, цена: 7440 ден. 

За термин 23.09-30.09.2018

 • Студио за 2 лица, цена: 5332 ден.
 • Студио за 3 лица, цена: 5642 ден. 
 • Апартман 3+1 лица, цена: 5952 ден. 

Доплати за превоз

 • Превоз за дете (под 12 год.), цена: 1550 ден.
 • Превоз за возрасен, цена: 2170 ден.

* Цената се однесува на наем на целото сместување


Услови

 • Купонот може да се искористи од 02.09.2018 до 30.09.2018
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Пред да го купите купонот потребно е да направите предрезервација во агенцијата
 • По купувањето на купонот потребно да се јавите во агенцијата да ја потврдите резервацијата
 • Во студио/апартман дозволено е сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител, со одобрение од сопственикот на објектот.
 • Сите доплати се прават со купување на купон од соодветната опција
 • Цените се дадени по соба за 7 ноќевања БЕЗ вклучен автобуски превоз.
 • Доплати:
 • Превоз за дете (под 12 год.), цена: 1550 ден.
 • Превоз за возрасен, цена: 2170 ден.
 • Задолжително патничко осигурување
 • За употреба на клима уред - доплата во објектот
 • Доплата за туристичка такса 0,5 € - 1 € по соба на ден (се плаќа во објектот)
 • Ограничени количини!

Опис

Villa Elefteria се наоѓа во средишниот дел од Олимпик бич, на околу 150 метри оддалеченост од песочната плажа. Се карактеризира како модерно опремен објект од Б категорија, кој во својот состав брои 15 студија за сместување. Сите располагаат со сопствен тоалет со туш, мини кујна, балкон, ТВ и клима уред. Во неговото приземје, под самиот објект, се наоѓа голема заедничка тераса во чија сенка е можно дружење на гостите кои престојуваат во објектот.Вилата Елефтерија, во приземјето е опремена со дополнителни санитарни простории кои им се на услуга на гостите при реализирањето на смените на групите.

Под планината Олимп, која според митологијата била домот на боговите, се протега регионот - Пиерија. Богат со многу природни убавини, археолошки ископини, остатоци од многуте цивилизации кои поминале низ него, овој регион самиот за себе го потврдува епитетот дека е “земја на боговите”. Доклоку сте размислувале да комбинирате одмор покрај море, со можност за рекреирање и уживање во планинската опкруженост, регионот Пиерија е вистинскиот избор за Вас! Широките плажи кои се простираат во должина повеќе од 70 километри, се вистински пример за чиста природна убавина. Златниот песок и рамниот предел ве водат до синото море, а наоколу ве опкружуваат листопадни и борови шуми. Главниот град на областа е Катерини, кој лежи помеѓу рамнината на Пиерија и подножјето кое се издига кон планината Олимп. Најпознати туристички места се веќе добро познатите: Паралија, Олимпик Бич, Лептокарија и Неи Пори.

 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ