Ultra Last Minute во Месонги - Крф (13.08-21.08.2018)! 41% попуст на аранжман од 9 ноќевања во Villa Katerina со вклучен автобуски превоз + карта за траект од 14 570 ден. (235 eur.) по цена од 8618 ден. (139 eur.)

РАСПРОДАДЕНО

Ultra Last Minute во Месонги - Крф (13.08-21.08.2018)! 41% попуст на аранжман од 9 ноќевања во Villa Katerina со вклучен автобуски превоз + карта за траект од 14 570 ден. (235 eur.) по цена од 8618 ден. (139 eur.)

Цена

8,618 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

14,570 ден.

Попуст

41%

Заштеда

5,952 ден.

 • Лермонтова 3/6, Скопје, Македонија 1000 Скопје, Македонија

 • 070 338 383

 • simonovski@gmail.com

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 09:00 - 17:00
 • ул. Лермонтова 3/6, Скопје (позади Италијанска амбасада) 1000 Скопје, Македонија

 • Одведи ме таму

 • 070 338 383

Добивате

Понудата е по лице и аранжман во Villa Katerina, Месонги - Крф за термин 13.08-21.08.2018 и вклучува:

 • 9 ноќевање во двокреветна соба
 • Автобуски превоз: Скопје - Крф - Скопје
 • Карта за траект

Услови

 • Купонот може да се искористи од 13.08.2018 до 21.08.2018
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Пред да го купите купонот потребно е да направите предрезервација во агенцијата
 • По купувањето на купонот потребно да се јавите во агенцијата да ја потврдите резервацијата
 • Користењето на собите започнува првиот ден од 14:00 часот по локално време, а се напуштаат во 09:00 часот по локално време последниот ден
 • Поаѓање од Скопје од Автобуска станица, еден ден пред наведените датуми во 22:00часот.
 • Враќање последниот ден во вечерните часови.
 • Сместувањето е во двореветно студио
 • За дете до 1.99 години сместувањето и автобускиот превоз се бесплатни
 • Во цената не е вклучено:
 • Доплата за клима - 6 евра на ден (се плаќа директно во вилата)
 • Доплата за такса за престој во зависност од бројот на ноќевања и категоријата на сместување (се плаќа директно во хотелот)
 • Доколку не ги искористите купоните во предвидениот рок истите ја губат својата промотивна вредност и средствата не може да се рефундираат

Опис

КРФ во срцето на Јонското море помеѓу Италијанското копно на запад и Грчкото на исток се протега јонскиот архипелаг претставен со неколку поголеми и помали острови.

Најсеверен остров во архипелагот е најпосетениот остров Крф со главниот град Керкира. Доминантна вегетација на островот се четинарите и маслиновите стебла, по што Крф се нарекува и "Зелен остров". Освен со живописната природа, исконското минато и љубезните домаќини Крф е познат и по своите песочни плажи

Месонги комплексот се наоѓа помеѓу Мораитика и Месонги. Поради својата позиција е еден од најинтересните и најубавите на Корфу. Оддалечен е околу 22 километри од градот Корфу и аеродромот. Автобуска станица е околу 200 метри од хотелот.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.