Одмор во Халкидики - Калитеа (18.08 - 22.09.2018)! Пакет од 7 ноќевања во сместување и термин по избор + вклучен автобуски превоз во Вила Александра

РАСПРОДАДЕНО

Одмор во Халкидики - Калитеа (18.08 - 22.09.2018)! Пакет од 7 ноќевања во сместување и термин по избор + вклучен автобуски превоз во Вила Александра

Цена

6,138 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

6,820 ден.

Попуст

10%

Заштеда

682 ден.

 • Лермонтова 3/6, Скопје, Македонија 1000 Скопје, Македонија

 • 070 338 383

 • simonovski@gmail.com

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 09:00 - 17:00

Добивате

Понудата е по лице и вклучува 7 ноќевањa во сместување и термин по избор, во Вила Александра - Калитеа:

Студио за 3 лица:

 • Термин (18.08-25.08.2018), цена: 12 338 ден.
 • Термин (25.08-01.09.2018), цена: 9858 ден.
 • Термин (01.09-08.09.2018), цена: 9238 ден.
 • Термин (08.09-15.09.2018), цена: 7998 ден.
 • Термин (15.09-22.09.2018), цена: 6138 ден.

Апартман за 4 лица:

 • Термин (18.08-25.08.2018), цена: 8618 ден. 
 • Термин (25.08-01.09.2018), цена: 10 479 ден.
 • Термин (01.09-08.09.2018), цена: 9858 ден.
 • Термин (08.09-15.09.2018), цена: 8618 ден.
 • Термин (15.09-22.09.2018), цена: 6758 ден.

Доплати:

 • Превоз за дете од 2 год. - 11.99 год, цена: 1550 ден.
 • Превоз за возрасен, цена: 2170 ден.

Услови

 • Купонот може да се искористи од 18.08.2018 до 22.09.2018
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Пред да го купите купонот потребно е да направите предрезервација во агенцијата
 • По купувањето на купонот потребно да се јавите во агенцијата да ја потврдите резервацијата
 • Користењето на собите започнува првиот ден од 14:00 часот по локално време, а се напуштаат во 09:00 часот по локално време последниот ден
 • Поаѓање од Скопје од Автобуска Станица во 05:00 часот. Враќање последниот ден во пладневните часови!
 • Цените се дадени по лице за 7 ноќевања со вклучен автобуски превоз.
 • Сместувањето е во трикреветна или четирикреветна соба
 • За трето и четврто лице сместувањето е бесплатно, доплата само за автобуски превоз
 • За дете до 1.99 години сместувањето и автобускиот превоз се бесплатни 
 • Доплати:
 • Автобуски превоз за дете 02-11.99 год - 1550 ден.
 • Автобуски превоз за трето или четврто возрасно лице - 2170 ден.
 • Сите доплати се прават со купување на купон од соодветната опција
 • Во цената не е вклучено:
 • Доплата за такса за престој во зависност од бројот на ноќевања и категоријата на сместување (се плаќа директно во хотелот)
 • Доколку не ги искористите купоните во предвидениот рок истите ја губат својата промотивна вредност и средствата не може да се рефундираат

Опис

ВИЛА АЛЕКСАНДРА

Вилата се наоѓа на само 7 мин. од песочната плажа во Калитеа. Располага со убаво уредени трокреветни и четворокреветни студија. Сите студија се опремени со бања, комплетна кујна, ТВ, клима уред (вклучен во цена), тераса. Вилата се наоѓа во мирниот дел на Калитеа на само 2 мин.од главното шеталиште во самиот центар.

КАЛИТЕА

Едно од најпознати летувалишта на првиот крак на полуостровот Халкидики. Се наоѓа на 70 км. југоисточно од Солун. Голема песочна плажа, кристално чисто море, природна убавина, бујна, медитеранска мирисна вегетација, каде што самата гостопримливост на нивните домаќини го прават ова место примамливо за одмор. Ова место е познато и по големиот број на ноќни клубови кои се најпривлечни за младата популација.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.