Early Booking за Неа Модања, Касандра (Август)! 7 ноќевања во сместување и термин по избор во Апартмани Dionisos + опција за автобуски превоз

РАСПРОДАДЕНО

Early Booking за Неа Модања, Касандра (Август)! 7 ноќевања во сместување и термин по избор во Апартмани Dionisos + опција за автобуски превоз

Цена

21,020 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

21,020 ден.

Попуст

0%

Заштеда

0 ден.

 • Лермонтова 3/6, Скопје, Македонија 1000 Скопје, Македонија

 • 070 338 383

 • travel@grouper.mk

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 09:00 - 17:00

Добивате

Понудата е по соба и вклучува ноќевања во сместување и термин по избор во Апартмани Dionisis, Неа Модања + опција за автобуски превоз

Студио за 2 лица:

 • Термин (05.08-12.08.2018), цена: 23 500 ден. (379 еур.)
 • Термин (12.08-19.08.2018), цена: 23 500 ден. (379 еур.)
 • Термин (19.08-26.08.2018), цена: 22 260 ден. (359 еур.)
 • Термин (26.08-02.09.2018), цена: 21 020 ден. (339 еур.)

Апартман за 3 лица

 • Термин (05.08-12.08.2018), цена: 29 080 ден. (469 еур.)
 • Термин (12.08-19.08.2018), цена: 29 080 ден. (469 еур.)
 • Термин (19.08-26.08.2018), цена: 27 840 ден. (449 еур.)
 • Термин (26.08-02.09.2018), цена: 26 600 ден (429 еур.)

.Апартман за 4 лица

 • Термин (05.08-12.08.2018), цена: 30 940 ден. (499 еур.)
 • Термин (12.08-19.08.2018), цена: 30 940 ден. (499 еур.)
 • Термин (19.08-26.08.2018), цена: 29 700 ден. (479 еур.)
 • Термин (26.08-02.09.2018), цена: 27 840 ден. (449 еур.)

Опција за автобуски превоз:

 • Превоз за дете до 12 години, цена: 1550 ден. (25 еур.)
 • Превоз за возрасен, цена: 2170 ден. (35 еур.)

*Аранжманот се однесува на наем на целото сместување


Услови

 • Купонот може да се искористи од 05.08.2018 до 02.09.2018
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Пред да го купите купонот потребно е да направите предрезервација во агенцијата
 • По купувањето на купонот потребно да се јавите во агенцијата да ја потврдите резервацијата
 • Преземањето на собите започнува најрано во 14 часот по локално време првиот ден, а напуштањето на истите е најдоцна до 9 часот по локално време последниот ден од аранжманот. Ненавременото напуштање на собите може да биде причина за нарушување на одморот и комодитетот на клиентите кои треба да влезат во студијата/ апартманите во следниот термин.
 • Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.
 • Тргнувањето од Скопје е во 3 часот наутро (на паркингот спроти хотел „Холидеј ин“) а состанок на групата е во 2:30 минути.Тргнувањето од Грција е од место и време кои се договараат со придружникот-пратител на групата.
 • Единствено е дозволено сместување на едно дете до 5,99 години над бројот на кревети во секое студио/ апартман
 • Опција за автобуски превоз:
 • Превоз за дете до 12 години, цена: 1550 ден.
 • Превоз за возрасен, цена: 2170 ден. 
 • Сите доплати се прават со купување на купон од соодветната опција
 • Доплата за такса за престој во зависност од бројот на ноќевања и категоријата на сместување (се плаќа директно во хотелот)
 • Задолжително патничко осигурување
 • Доколку не ги искористите купоните во предвидениот рок истите ја губат својата промотивна вредност и средствата не може да се рефундираат

Опис

Дионисиос е мало туристичко место веднаш до Неа Модања, од источната страна на Касандра, на 65 км. од Солун и 166 км. од македонската граница. Типично летно грчко летувалиште, со прекрасна, песочна, 2,5 км. долга плажа. Мирно место, го препорачуваме за семејства и парови кои сакаат вистински одмор. Местото е полно со таверни, бутици, кафе барови. 
Апартманите “Dionisos apartments” се лоцирани во мирен дел од селцето, на околу 50 метри оддалеченост од море. Вилата располага со двокреветни студија, трокреветни и четворокреветни апартмани. Секоја соба има комплетно опремена кујна, тоалет, ТВ, клима и тераса.

Купи ја зделкава со Mastercard влези во следно извлекување и собери поени! Влези во игра тука!
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање си појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.