Early Booking во Амулиани, Грција (02.09-01.10.2018)! 9, 10 или 12 ноќевања за сместување по избор во Vila Giota + вклучен автобуски превоз

РАСПРОДАДЕНО

Early Booking во Амулиани, Грција (02.09-01.10.2018)! 9, 10 или 12 ноќевања за сместување по избор во Vila Giota + вклучен автобуски превоз

Цена

4,900 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

4,900 ден.

Попуст

0%

Заштеда

0 ден.

 • Лермонтова 3/6, Скопје, Македонија 1000 Скопје, Македонија

 • 070 338 383

 • travel@grouper.mk

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 09:00 - 17:00

Добивате

Понудата е по лице и вклучува 7, 10 или 12 ноќевања во сместување и термин по избор во Vila Giota, Амулиани + вклучен автобуски превоз

 • 7 ноќевања - Студио за 2 лица (02.09-09.09.2018), цена: 9610 ден. (155 еур) 
 • 10 ноќевања - Студио за 2 лица (09.09-19.09.2018), цена: 7750 ден. (125 еур)
 • 12 ноќевања - Студио за 2 лица (19.09-01.10.2018), цена: 4900 ден. (79 еур)

Доплати:

 • Доплата за 3то и 4то лице (02.09-09.09.2018), цена: 3040 ден. (49 еур)
 • Доплата за 3то и 4то лице (09.09-19.09.2018), цена: 3040 ден. (49 еур)
 • Доплата за 3то и 4то лице (19.09-01.10.2018), цена: 2680 ден. (43 еур)

Услови

 • Купонот може да се искористи од 02.09.2018 до 01.10.2018
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Пред да го купите купонот потребно е да направите предрезервација во агенцијата
 • По купувањето на купонот потребно да се јавите во агенцијата да ја потврдите резервацијата
 • Преземањето на собите започнува најрано во 14 часот по локално време првиот ден, а напуштањето на истите е најдоцна до 9 часот по локално време последниот ден од аранжманот. Ненавременото напуштање на собите може да биде причина за нарушување на одморот и комодитетот на клиентите кои треба да влезат во студијата/ апартманите во следниот термин.
 • Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.
 • Тргнувањето од Скопје е во 3 часот наутро (на паркингот спроти хотел „Холидеј ин“) а состанок на групата е во 2:30 минути.Тргнувањето од Грција е од место и време кои се договараат со придружникот-пратител на групата.
 • Единствено е дозволено сместување на едно дете до 5,99 години над бројот на кревети во секое студио/ апартман
 • Доплати за 3то и 4то лице:
 • Доплата за 3то и 4то лице (02.09-09.09.2018), цена: 3040 ден. (49 еур)
 • Доплата за 3то и 4то лице (09.09-19.09.2018), цена: 3040 ден. (49 еур)
 • Доплата за 3то и 4то лице (19.09-01.10.2018), цена: 2680 ден. (43 еур)
 • Сите доплати се прават со купување на купон од соодветната опција
 • Доплата за такса за престој во зависност од бројот на ноќевања и категоријата на сместување (се плаќа директно во хотелот)
 • Задолжително патничко осигурување
 • Доколку не ги искористите купоните во предвидениот рок истите ја губат својата промотивна вредност и средствата не може да се рефундираат

Опис

Амулиани е прекрасен мал остров на Егејско море, и е единствен населен во северниот дел на Грција. Со големина од 4,5км2 изобилува со прекрасни плажи: Аликес, Агиос Георгиос, Мегалиамос, Карагација и многу мали заливи за оние кои сакаат да уживаат во интимата. Лоциран е во заливот на планината Атос, и доминира зелената боја, со маслинови полиња...
Мирно место, го препорачуваме за семејства и парови кои сакаат вистински одмор. Местото е полно со таверни, бутици, кафе барови и продавници.
Всушност, отпатувајте заедно за нас и вратете се со свои впечатоци од ова мало, извонредно место, се надеваме дека ќе уживате во неговите убавини.

Студијата Giota се лоцирани во центарот на Амулијани, на 100 метри од пристаништето, оддалечени 150м од плажа. Располага со трикреветни и четирикреветни студија, со ТВ, клима уред, комплетно опремена кујна, тоалет и тераса.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ