Одмор во Метаморфози (01.07 - 02.09.2018)! 7 ноќевања за сместување и термин по избор во Вила Ситонија 3* + опција за автобуски превоз

РАСПРОДАДЕНО

Одмор во Метаморфози (01.07 - 02.09.2018)! 7 ноќевања за сместување и термин по избор во Вила Ситонија 3* + опција за автобуски превоз

Цена

21,638 ден.

РАСПРОДАДЕНО

 • Лермонтова 3/6, Скопје, Македонија 1000 Скопје, Македонија

 • 070 338 383

 • travel@grouper.mk

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 09:00 - 17:00

Добивате

Понудата е по соба и вклучува 7 ноќевања во сместување и термин по избор во Вила Ситонија 3*, Метаморфози + опција за автобуски превоз:

Студио за 3 лица:

 • Термин (01.07-08.07.2018), цена: 21 638 ден. (349 eur.)
 • Термин (08.07-15.07.2018), цена: 24 738 ден. (399 eur.)
 • Термин (15.07-22.07.2018), цена: 24 738 ден. (399 eur.)
 • Термин (22.07-29.07.2018), цена: 24 738 ден. (399 eur.)
 • Термин (29.07-05.08.2018), цена: 24 738 ден. (399 eur.)
 • Термин (05.08-12.08.2018), цена: 24 738 ден. (399 eur.)
 • Термин (12.08-19.08.2018), цена: 24 738 ден. (399 eur.)
 • Термин (19.08-26.08.2018), цена: 23 498 ден. (379 eur.)
 • Термин (26.08-02.09.2018), цена: 21 018 ден. (339 eur.)

Студио за 4 лица:

 • Термин (01.07-08.07.2018), цена: 22 878 ден. (369 eur.)
 • Термин (08.07-15.07.2018), цена: 25 978 ден. (419 eur.)
 • Термин (15.07-22.07.2018), цена: 25 978 ден. (419 eur.)
 • Термин (22.07-29.07.2018), цена: 25 978 ден. (419 eur.)
 • Термин (29.07-05.08.2018), цена: 25 978 ден. (419 eur.)
 • Термин (05.08-12.08.2018), цена: 25 978 ден. (419 eur.)
 • Термин (12.08-19.08.2018), цена: 25 978 ден. (419 eur.)
 • Термин (19.08-26.08.2018), цена: 24 738 ден. (399 eur.)
 • Термин (26.08-02.09.2018), цена: 22 258 ден. (359 eur.)

Доплати:

 • Превоз за дете од 2 - 12 години, цена: 1550 ден. (25 eur.)
 • Превоз за возрасен, цена: 2170 ден. (35 eur.)

*Цената се однесува за наем на целото сместување


Услови

 • Купонот може да се искористи од 01.07.2018 до 27.08.2018
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Пред да го купите купонот потребно е да направите предрезервација во агенцијата
 • По купувањето на купонот потребно да се јавите во агенцијата да ја потврдите резервацијата
 • Преземањето на собите започнува најрано во 14 часот по локално време првиот ден, а напуштањето на истите е најдоцна до 9 часот по локално време последниот ден од аранжманот. Ненавременото напуштање на собите може да биде причина за нарушување на одморот и комодитетот на клиентите кои треба да влезат во студијата/ апартманите во следниот термин.
 • Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.
 • Тргнувањето од Скопје е во 7 часот наутро (на автобуската пред Матично) а состанок на групата е во 6:30 минути. Тргнувањето од Грција е од место и време кои се договараат со придружникот-пратител на групата.
 • Единствено е дозволено сместување на едно дете до 5,99 години над бројот на кревети во секое студио/ апартман
 • Цената се однесува за наем на целото сместување!
 • Доплата:
 • Превоз за дете од 2 - 12 години, цена: 1550 ден. (25 eur.)
 • Превоз за возрасен, цена: 2170 ден. (35 eur.)
 • Сите доплати се прават со купување на купон од соодветната опција
 • Доплата за такса за престој во зависност од бројот на ноќевања и категоријата на сместување (се плаќа директно во хотелот)
 • Задолжително патничко осигурување
 • Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот).
 • Доколку не ги искористите купоните во предвидениот рок истите ја губат својата промотивна вредност и средствата не може да се рефундираат

Опис

Локација: Се наоѓа на 30м.од плажа, во центарот на туристичкиот град Метаморфоси. Во близина се наоѓа градската плажа, забавниот парк, детските атракции, бројни продавници, таверни, слаткарници, кафулиња, барови и други објекти. Идеален за удобен семеен одмор.

Сместување трикреветни и четирикреветни студиа. 

Клима уред: Вклучен во цената.

ОпремаСтудио – француски кревет + кревети на кат  и студио со француски кревет + фотелја на спуштање, опремена кујна, ТВ, бања и тераса. Во склоп на објектот има WI-FI интернет (за брзината и јачината на сигналот, Агенцијата не може да Ви гарантира со сигурност).

Купи ја зделкава со Mastercard влези во следно извлекување и собери поени! Влези во игра тука!
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање си појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.