Одмор на Закинтос - Лаганас (08.07 - 22.08.2018)! 9 ноќевања за сместување по избор во Villa Dimitris + опција автобуски превоз

РАСПРОДАДЕНО

Одмор на Закинтос - Лаганас (08.07 - 22.08.2018)! 9 ноќевања за сместување по избор во Villa Dimitris + опција автобуски превоз

Цена

16,740 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

16,740 ден.

Попуст

0%

Заштеда

0 ден.

 • Лермонтова 3/6, Скопје, Македонија 1000 Скопје, Македонија

 • 070 338 383

 • travel@grouper.mk

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 09:00 - 17:00

Добивате

Понудата е по соба и вклучува и вклучува аранжман од  9 ноќевања за термин и сместување по избор во Villa Dimitris во Лаганас, Закинтос + опција автобуски превоз:

Студио за 2 лица

 • Термин (08.07-17.07.2018), цена: 16 740 ден. (270 eur.)
 • Термин (17.07-26.07.2018), цена: 23 436 ден. (378 eur.)
 • Термин (26.07-04.08.2018), цена: 23 436 ден. (378 eur.)
 • Термин (04.08-13.08.2018), цена: 23 436 ден. (378 eur.)
 • Термин (13.08-22.08.2018), цена: 19 530 ден. (315 eur.)

Студио за 2+1 лица:

 • Термин (08.07-17.07.2018), цена: 19 530 ден. (315 eur.)
 • Термин (17.07-26.07.2018), цена: 27 342 ден. (441 eur.)
 • Термин (26.07-04.08.2018), цена: 27 342 ден. (441 eur.)
 • Термин (04.08-13.08.2018), цена: 27 342 ден. (441 eur.)
 • Термин (13.08-22.08.2018), цена: 22 816 ден. (368 eur.)

Доплати - опција автобуски превоз:

 • Превоз за дете (под 12 год.), цена: 3410 ден. (55 eur.)
 • Превоз за возрасен, цена: 4650 ден. (75 eur.)

*Цената се однесува на наем на целото сместување


Услови

 • Купонот може да се искористи од 08.07.2018 до 22.08.2018
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Пред да го купите купонот потребно е да направите предрезервација во агенцијата
 • По купувањето на купонот потребно да се јавите во агенцијата да ја потврдите резервацијата
 • Во студио/апартман дозволено е сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител, со одобрение од сопственикот на објектот.
 • Сите доплати се прават со купување на купон од соодветната опција
 • Цените се дадени по соба за 9 ноќевања БЕЗ вклучен автобуски превоз.
 • Доплати:
 • Превоз за дете (под 12 год.), цена: 3410 ден. (55 eur.)
 • Превоз за возрасен, цена: 4650 ден. (75 eur.)
 • Задолжително патничко осигурување
 • За употреба на клима уред - доплата во објектот
 • Доплата за туристичка такса 0,5 € - 1 € по соба на ден (се плаќа во објектот)
 • Можност за доплата на оброци директно во ресторанот во вилата: за полупансион (појадок и вечера) 9€-12€ , за оброк (ручек или вечера) 5€-9€ (потребно е да го нагласите ова при резервација)
 • Ограничени количини!

Опис

Dimitris Apartments - Овој убав објект се наоѓа во средишниот дел на местото Лаганас, лоциран во прекрасна зелена градина. Димитрис располага со повеќе двокреветни и трокреветни студија за сместување, кои се опремени во стандардот на објектите од Б категорија. Близината на сите потребни објекти и содржини: супер маркети, ресторани и кубови за забава, го дополнуваат впечатокот за одлично место за одмор. Вилата Димитрис, како еден од многуте објекти за сместување во Лаганас, го заслужува вниманието особено кај младата популација.

Најјужниот од јонските острови, последните години веројатно е еден и од најпосетените грчки острови од страна на македонските туристи. Неговите убавини веќе не се тајна за вљубениците во морето, природата и добрата забава. Надалеку познат по убавите и чисти песочни плажи, идилични и скриени заливи, прекрасни туристички места со богата и разновидна понуда. Долж бреговите се простираат овошни плантажи, виногради и насади под маслинки, кои остовот го карактеризираат како богат со прекрасна флора надополнета со преку 7500 видови на цвекиња. Неговиот рељеф на исток се карактеризира со благи падини, кои се спуштаат кон морето и песочните плажи, а на западната страна завршува со камени и високи карпи надвиснати над морето. Островото Закинтос, иако ориентирано кон развиениот туризам, сепак ја задржало еколошката заштита на сопствената природа. Во негова непосредна близина се наоѓаат и помали островчиња меѓу кои и на далеку познатото Маратониси или островото на желките. мено на ова мало островче скриено од допирот на цивилизацијата, сеуште доаѓаат голем број на морски желки од загрозениот вид – “Карета”, кои тука во песокта на неговите плажи ги полагаат своите јајца од кои подоцна се излегуваат нивните мали желки. Главен град на островото е Занте, кој претставува и главно пристаниште на островото. Неговото население (преку 40.000 жители) му дало белег низ неговата долгогодишна историја, како град кој се карактеризира со исклучително богат и специфичен колорит. Влијанието на другите култури низ неговата историја, придонеле и денес да се разликува по својата специфична архитектура, особено присутна низ објектите во главниот град. И покрај големиот земјотрес во 1953 година, Занте е целосно обновен со голема посветеност токму на неговото население. Денес е вистински медитерански бисер и еден од најактуелните грчки острови во јонскиот архипелаг.

Купи ја зделкава со Mastercard влези во следно извлекување и собери поени! Влези во игра тука!
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање си појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.