96% попуст на оnline Hairdressing курс - Hairstyles & Updo's + сертификат од Institute of Beauty & Makeup во вредност од 17 856 ден. (288 €) по цена од 715 ден. (12 €)

Цена

715 ден.

Вредност

17856 ден.

Попуст

96%

Заштеда

17141 ден.

Преостанато време

 • 35/37 Ludgate Hill, London, EC4M 7JN

  Одведи ме таму

  02039238705

  [email protected]

Добивате

Оnline Hairdressing курс - Hairstyles & Updo's + сертификат

 

Услови

 • Купонот може да се искористи од 04.03.2021 до 31.10.2023
 • За да започнете со курсот кликнете ТУКА
 • Внесете ги потребните информации во празните места
 • Внесете го вашиот Купон Код со опцијата Copy-paste во делот Voucher Code
 • Во делот Purchased Course Name пишете го точното име на курсот
 • Кликнете на копчето Submit и започнете со учење
 • Доколку не го искористите купонот во рамките на рокот, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат или да се искористат за друга промоција
 • За дополнителни информации обратете се на email: [email protected]

Опис

The Online Hairdressing Course- Hairstyles & Updos course will teach you all the industry skills, techniques and knowledge you need to establish a successful career in hairdressing. It includes step-by-step instructions on how to create four stunning hairstyles for teenagers and tweens, as well as how to work with different types of hair.

This course will introduce you to salon tools and equipment that will help you to kickstart your career as a professional hairdresser. You will learn how to create elegant ringlets using curling irons and create glamorous updos through video-guided training, mastering the techniques and skills required to work in professional salons.

This complete online hairdressing course has no specific entry requirements and can be studied on a part-time or full-time basis. Boost your career prospects with a recognised certificate and enrol today to learn professional hairdressing from the experts!

Подетално за курсот може да погледнете ТУКА

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.