97% попуст на oнлајн курс за Hatha Yoga Level 2 од Course Cloud во вредност од 22494 ден. по цена од 699 ден.

Цена

699 ден.

Вредност

22494 ден.

Попуст

97%

Заштеда

21795 ден.

Преостанато време

Купени: 1

 • 1 Coldbath Square, Clerkenwell, London, UK

  Одведи ме таму

  +4402037432362

  [email protected]

Добивате

Oнлајн курс за Hatha Yoga Level 2

Услови

 • Купонот може да се искористи од 03.06.2021 до 31.10.2023
 • Курсот се изучува online на платформата на Course Cloud  
 • Пристап до курсот имате во период од 12 месеци од активацијата на купонот
 • Едно лице може да купи максимум 1 купон
 • За да се регистрирате на платформата кликнете на следниов ЛИНК 
 • Пополнете ги празните полиња со ваши лични податоци (име, телеофон и е-маил)
 • Во делот "Purchased Course Name" напишете го точното име на курсот кој сакате да го изучувате
 • Во делот "Voucher Code" напишете го вашиот Grouper купон 
 • Кликнете на копчето Submit 
 • Доколку не го искористите купонот во рамките на рокот, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат или да се искористат за друга промоција
 • За дополнителни информации во врска со курсот, обратете се на https://coursecloud.org/contact/ 

Опис

From this Hatha Yoga Level 2 you’ll learn the history and basics of hatha yoga, and how different poses can relax the muscles of the body. You’ll also learn how you can start your yoga practice based on your strength and body type. This course will help you to develop a good relationship with yoga.

This course is perfect for yoga instructors, fitness trainers, anyone frustrated with having a sore body or who wants to master yoga.

This best selling Hatha Yoga Level 2 has been developed by industry professionals and has already been completed by hundreds of satisfied students. This in-depth Hatha Yoga Level 2 is suitable for anyone who wants to build their professional skill set and improve their expert knowledge.

The Hatha Yoga Level 2 is CPD-accredited, so you can be confident you’re completing a quality training course will boost your CV and enhance your career potential. The Hatha Yoga Level 2 is made up of several information-packed modules which break down each topic into bite-sized chunks to ensure you understand and retain everything you learn.

After successfully completing the Hatha Yoga Level 2, you will be awarded a certificate of completion  as proof of your new skills. If you are looking to pursue a new career and want to build your professional skills to excel in your chosen field, the certificate of completion from the Hatha Yoga Level 2 will help you stand out from the crowd. You can also validate your certification on our website.

Погледнете го курсот ТУКА

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.