До 60% попуст на хавајска масажа со времетраење по избор или хавајска масажа + вулкански камења од Body to Balance

Цена од

450 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

900 ден.

Попуст

50%

Заштеда

450 ден.

Купени: 8

Добивате

Опции на понудата:

Хавајска масажа (времетраење: 40 мин.) 900 ден. 450 ден.
Хавајска масажа (времетраење: 60 мин.) 1,200 ден. 590 ден.
Хавајска масажа + вулкански камења (времетраење: 50 мин.) 1,800 ден. 720 ден.

Услови

 • Купонот може да се искористи од 26.02.2020 до 05.04.2020
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација
 • Доколку не го посетите центарот во зажаниот термин, купонот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат

Опис

Хавајска масажа LOMI LOMI е уникатна, течно поврзана, ритмична и динамична масажа на целото тело, кое истовремено се третира од главата до стапалата. Брзо ја одстранува напнатоста, ги регенерира животната енергија и доброро расположение. Таа е автентична хавајска масажна техника, која ја употребувале хавајските шамани. Со хавајската масажа допираме до јадрото на човечкото тело, го будиме „духот на Алохa” се со цел човекот да се отвори кон природата и да ја поврати врската со надворешниот свет. Целта е човекот максимално да се отвори и на тој начин да стане чувствителен за восприемање на надворешниот свет и случувањата во него. Духот на алоха е основа во филозофијата на хавајската масажа, која темели на принципите на ХУНА филозофијата, а станува збор за стил и начин на живеење.

Основната придобивка од хавајската масажа е намалување на напнатоста, зголемување на виталноста и енергијата, подобрување на здравјето и чувството на среќа. Масирајќи, со
големи количини на масло и употребувајќи ги дланките, подлактиците и лактите, масажата постигнува рамнотежа на физичко, ментално, духовно и емоционално ниво. Масажата има
симболика на водата и ги симболизира морските бранови, а телото на масираниот го симболизира морскиот брег, па затоа ќе речеме ,,на спојот од морето и брегот се
случува ломи ломи”.

Најчесто се применува при состојби на:

 • Стрес и напнатост
 • Психолошки и емоционални состојби
 • Проблеми со локомоторниот апарат
 • Мускулни грчеви
 • Детоксикација

Бидејќи во голема мера го активира парасимпатичкиот дел од автономниот нервен систем, големо влијание и ефект има врз одредени состојби на внатрешните органи.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.