50% попуст на хавајска масажа со времетраење по избор (40 мин.) од Body to Balance во вредност од 900 ден. по цена од 450 ден.

Цена

450 ден.

Вредност

900 ден.

Попуст

50%

Заштеда

450 ден.

Купени: 24

Добивате

Хавајска масажа (времетраење: 40 мин.)

Услови

 • Купонот може да се искористи од 23.06.2020 до 15.11.2020
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација
 • Понудата важи за мажи и за жени
 • Доколку не го посетите центарот во зажаниот термин, купонот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат

Опис

Хавајска масажа LOMI LOMI е уникатна, течно поврзана, ритмична и динамична масажа на целото тело, кое истовремено се третира од главата до стапалата. Брзо ја одстранува напнатоста, ги регенерира животната енергија и доброро расположение. Таа е автентична хавајска масажна техника, која ја употребувале хавајските шамани. Со хавајската масажа допираме до јадрото на човечкото тело, го будиме „духот на Алохa” се со цел човекот да се отвори кон природата и да ја поврати врската со надворешниот свет. Целта е човекот максимално да се отвори и на тој начин да стане чувствителен за восприемање на надворешниот свет и случувањата во него. Духот на алоха е основа во филозофијата на хавајската масажа, која темели на принципите на ХУНА филозофијата, а станува збор за стил и начин на живеење.

Основната придобивка од хавајската масажа е намалување на напнатоста, зголемување на виталноста и енергијата, подобрување на здравјето и чувството на среќа. Масирајќи, со
големи количини на масло и употребувајќи ги дланките, подлактиците и лактите, масажата постигнува рамнотежа на физичко, ментално, духовно и емоционално ниво. Масажата има
симболика на водата и ги симболизира морските бранови, а телото на масираниот го симболизира морскиот брег, па затоа ќе речеме ,,на спојот од морето и брегот се
случува ломи ломи”.

Најчесто се применува при состојби на:

 • Стрес и напнатост
 • Психолошки и емоционални состојби
 • Проблеми со локомоторниот апарат
 • Мускулни грчеви
 • Детоксикација

Бидејќи во голема мера го активира парасимпатичкиот дел од автономниот нервен систем, големо влијание и ефект има врз одредени состојби на внатрешните органи.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.