Релакс одмор во Банско (Јануари)! До 58% попуст на ноќевање со појадок или појадок и вечера по избор + користење на СПА центарот во St. George Ski & Holiday 4*

Цена од

2046 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

4408 ден.

Попуст

54%

Заштеда

2362 ден.

Преостанато време

Купени: 42

 • 12 Асаница

  Одведи ме таму

  0885805914; 0885805913

  voucher@stgeorgespabansko.com

Добивате

Понудата е по лице за ноќевање по избор

Опции на понудата:

BB ноќевање во двокреветна соба (за престој до 3 ноќевања) 4,408 ден. (71 еур)
2,046 ден. (33 еур)
HB ноќевање во двокреветна соба (за престој до 3 ноќевања) 5,352 ден. (86 еур)
2,728 ден. (44 еур)
BB ноќевање во двокреветна соба (за престој од 3 или повеќе ноќевања) 4,408 ден. (71 еур)
1,841 ден. (30 еур)
HB ноќевање во двокреветна соба (за престој од 3 или повеќе ноќевања) 5,352 ден. (86 еур)
2,455 ден. (40 еур)

Понудата е по лице за ноќевање по избор:

Во понудата е вклучено:

 • BB/HB ноќевање по избор
 • Користење на СПА центарот
 • Загреан затворен базен (30-32 °C)
 • Финска сауна
 • Арома сауна
 • Парна бања
 • Сауна со хималајска сол
 • Соба за релаксација
 • Џакузи
 • Фитнес
 • Интернет
 • Паркинг (максимум 100 места)
 • Детскa игротека
 • Трансфер до ски лифт/прва станица на лифт/Гондола
 • Користење на ски гардаробер
 • Туристичка такса

*За време на викенд (петок и сабота) потребно е да престојувате минимум 2 ноќевања 

Услови

 • Купонот може да се искористи од 09.01.2022 до 31.01.2022
 • Купонот може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Пред да го купите купонот потребно е да се информирате за слободни соби преку e-mail или телефон 0885805914; 0885805913
 • Предрезервацијата, пред купување на купонот трае неколку часа.
 • По купување на купонот потребно е да го препратите на е-mail од хотелот со цел да ја комплетирате резервацијата
 • За време на викенд (петок и сабота) потребно е да престојувате минимум 2 ноќевања 
 • Пријавување во хотелот е после 14:00 часот а одјавувањето до 12:00 часот
 • Доколку не го искористите купонот се следат општите услови за патување
 • Откако зделката е завршена, рокот е поминат или резервацијата е направена средствата за истиот не може да бидат рефундирани

Доплати (директно во хотелот):

 • За деца до 5,99 години сместувањето е бесплатно
 • За дете од 6-11,99 години на дополнителен кревет се доплаќа 16 € за BB или 21 € за HB ноќевање 
 • За дете над 12 години или трето возрасно лице на дополнителен кревет се доплаќа 23 € за BB или 31 € за HB ноќевање
 • За единечно сместување во двокреветна соба се доплаќа 26 €
 • Доплата за сместување во студио - 5 € 
 • Доплата за сместување во апартман (со една спална) - 10 €
 • Максимален капацитет за сместување во двокреветна соба - 2 возрасни лица и 1 дете до 5.99 год. 
 • Максимален капаците за сместување во студио - 2 возрасни лица и 1 дете до 11.99 год.
 • Максимален капацитет за сместување во апартман (со една спална) - 2 возрасни лица + 2 деца, до максимум 4 возрасни лица 
 • Минималниот број на лица кој е потребен за сместување во апартман (со две спални) е 4
 • Максимален капацитет за сместување во апартман (со две спални) - 4 возрасни лица + 2 деца
 • За сместувањето на 2 возрасни со 2 деца во апартман (со една спална) не се доплаќа за користење на апартманот доколку двете деца се над 6 години, односно доколку за двете деца се доплаќа за легла
 • За апартман не се доплаќа во случаите кога и за двете деца се доплаќа дополнително легло
 • Во случајот при сместување на 2 возрасни лица со 1 дете над 6 години. и 1 дете до 6 години. - се доплаќа за апартман
 • Постои можност гостите директно да купат ski pass од хотелот по цени на билетарницата од Првата станица на лифтот 
 • За домашни миленици (кучиња до 5кг) се доплаќаат 20 € од ноќевање

Опис

Базенот не користи хемикалии, туку систем за електролиза кој ја обработува природната сол. Како резултат на тоа, нема хемиски мирис, концентрацијата на сол во водата е слична на онаа на човечката солза и нема иритација на очите.Солената вода ја остава кожата многу помека и помазна.

Исхрана на База HB

 • Појадок (7:30 - 10:30 часот) - појадок на база на шведска маса со вклучени кафе, чај и сокови од вендинг машина
 • Вечера (18:30 - 21:00 часот) - вечера на база на шведска маса со вклучени вода и сокови од вендинг машина
 • Алкохолните пијалоци се доплаќаат
 • Сите пијалоци во лоби барот се доплаќаат
 • За деца е обезбедено детско столче во ресторанот

За компанијата

Хотелот St. George Ski & Holiday во Банско и луксузен хотел кој располага со двокреветни соби, студија и апартмани. Ентериерот на сместувањето се одликува со раскошен стил кој ги спојува традиционалното и модерното. Сместен во срцето на Банско овој хотел ќе ги задоволи сите ваши желби и потреби како гости и ќе ви овозможи да уживате во неговиот луксуз, а воедно и во убавините на природата која го опкружува.

За деца: детски базен, детски соба. бесплатно користење на базен со минерална вода, парна бања, арома сауна, џакузи, сауна, интернет.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.