Велигден во Банско (17.04 - 21.04.2020)! До 52 % попуст на ноќевање со појадок и вечера по избор во Hotel Olymp 3* Банско

Цена од

1550 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

3224 ден.

Попуст

52%

Заштеда

1674 ден.

Преостанато време

 • Tsar Simeon str. 1, Bansko

  Одведи ме таму

  +359 7498 8091; +359 879 126 445

  olymp_bansko@abv.bg

Добивате

Опции на понудата:

3 HB ноќевања 3,224 ден. (52 еур)
1,550 ден. (25 еур)
2 HB ноќевања 3,224 ден. (52 еур)
1,674 ден. (27 еур)

Понудата е по лице и вклучува:

 • Ноќевање со појадок и вечера во Hotel Olymp 3*
 • Прослава за денот на Велигден со диџеј или музика во живо (во зависност од посетеноста во хотелот)
 • Бесплатно користење на џакузи, сауна, парна бања, фитнес, интернет и паркинг
 • Сите гости на хотел Олимп имаат 20% попуст на сите понудени ски услуги

Услови

 • Купонот може да се искористи од 16.04.2020 до 20.04.2020
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Пред да го купите купонот потребно е да се информирате за слободни соби преку email или телефон.
 • Предрезервацијата, пред купување на купонот трае неколку часа.
 • По купување на купонот потребно е да го препратите на е-маилот од хотелот со цел да ја комплетирате резервацијата.
 • Ваучерот важи за сместување на минимум двајца возрасни, односно за закуп на соба потребно е да престојуваат минимум 2 лица.
 • Доплати:
 • За апартман се доплаќа 5 € на ден.
 • За мезонет се доплаќа 8 € на ден. (при минимум 4 полноплатежни лица)
 • За дете до 4.99 год. на дополнителен кревет сместувањето е бесплатно.
 • За дете од 5-11.99 год. на дополнителен кревет се доплаќа 12 €
 • За дете за ноќевање со појадок, вечера и lunch пакет на дополнителен кревет се доплаќа 8 евра
 • За трето ворасно лице за HB ноќевање на дополнителен кревет се доплаќа 17 €
 • Сите доплати се вршат директно во хотелот
 • При помалку од 20 гости за вечера, оброците се по претходно поставено мени.
 • Бесплатен транспорт до ски лифт
 • Превозот не е вклучен во понудата.
 • Доколку не го искористите купонот до крајниот наведен рок, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат.

Опис

Хотелот Олимп се наоѓа на 10 минути пешачење од центарот на Банско и 1.5 км од жичарата. Располага со спа и фитнес центар, а за своите гости нуди бесплатен транспорт до жичарата. Отворниот  базен е на располагање во текот летните месеци.  Секоја соба е опремена со телевизор, минибар  и wifi интернет.

Во СПА центарот може да уживате во сауна, парна бања, фитнес центар или во некоја од масажите што се нудат со доплата.  Во хотелот има и спортски центар, каде што може да играте фудбал или пинг-понг. Во ресторанот се служи традиционална бугарска и интернационална кујна.  Во околината на хотелот има казино, куглана и ноќен клуб.

Во склоп на хотелот во летниот период се користи надворешниот базен како и скарата која се наоѓа во градината. Хотелот располага со една од најголемите спортски сали за борба, бокс и неретко организира спортски кампови и е посетуван од спортски училишта.

На ваше барање, како дополнителни услуги, хотелот може да ви обезбеди изнајмуавање на автомобил или велосипед, туристички екскурзии, пикник, тура со коњи, планинарење, пешачење, стрелање, paintball и други забавни игри. 

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.