Октомври во Банско! До 43% попуст на ноќевање со појадок и вечера во соба по избор + користење на СПА центарот во Hotel St. George Ski & Spa Luxury Resort

РАСПРОДАДЕНО

Октомври во Банско! До 43% попуст на ноќевање со појадок и вечера во соба по избор + користење на СПА центарот во Hotel St. George Ski & Spa Luxury Resort

Цена

1,116 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

1,717 ден.

Попуст

35%

Заштеда

601 ден.

Купени : 124

 • 12 Асаница Банско, Bulgaria (България), 2770

 • +359 885 805 914

 • voucher@stgeorgespabansko.com

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 00:00 - 20:00

Добивате

Ноќевање за едно лице по избор:

 • Ноќевање со појадок и вечера + Спа во економична соба, цена: 1717 ден. (28 eur) 1116 ден. (18 eur)
 • Ноќевање со појадок и вечера + Спа во стандардна соба, цена: 2170 ден (35 eur). 1240 ден. (20 eur)

Во цената е вклучено:

 • Внатрешен Базен
 • Инфраред Сауна 
 • Ароматична сауна
 • Парна бања
 • Џакузи 
 • Wi-Fi - Интернет
 • Фитнес
 • Детско катче
 • Осигурување и туристичка такса

*Економичната соба се разликува од стандардната соба по тоа што се наоѓа на приземниот кат.


Услови

 • Купонот може да се искористи од 01.10.2017 до 31.10.2017
 • Пред да го купите купонот потребно е да се информирате за слободни соби преку email или телефон.
 • Предрезервацијата, пред купување на купонот трае неколку часа.
 • По купување на купонот потребно е да го препратите на е-маилот од хотелот со цел да ја комплетирате резервацијата.
 • Доплати:
 • За деца до 5.99 години е бесплатно.
 • За деца од 6 до 11.99 години на дополнителен кревет се доплаќа 5 евра за HB ноќeвање
 • За трето возрасно лице се доплаќа 15 евра за HB ноќeвање
 • За студио се доплаќа 5 евра по ноќ, а за еднособен апартман се доплаќа 10 евра по ноќ, директно во хотелот.
 • Доколку не го искористите купонот до 30.11.2017 година, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат.
 • Во зависност од бројот на лица кои престојуваат заедно, сместувањето може да биде во двокреветна соба, студио или апартман.
 • Капацитетот на двокреветна соба е максимум двајца возрасни, капацитетот на студиото е 2+1 (минимум двајца возрасни, максимум 2+1), капацитетот на апартманот е 2+2 (минимум двајца возрасни, максимум 2+2), капацитетот на апартман со 2 соби е минимум 4 возрасни, максимум 4+2)
 • Доколку престојувате во апартман со 2 спални соби, потребно е престојувате минимум 4 лица, односно да купите 4 купони за едно ноќевање
 • Превозот не е вклучен во понудата.
 • Доколу во хотелот има помалку од 20 гости, оброците се според менито на хотелот
 • Програмата за HB започува со вечера на денот на пристигнување во хотелот а завршува со појадок на денот на заминување од хотелот

Опис

Хотелот St. George Ski & Spa Luxury Resort во Банско и луксузен хотел кој располага со двокреветни соби, студија и апартмани. Ентериерот на сместувањето се одликува со раскошен стил кој ги спојува традиционалното и модерното. Сместен во срцето на Банско овој хотел ќе ги задоволи сите ваши желби и потреби како гости и ќе ви овозможи да уживате во неговиот луксуз, а воедно и во убавините на природата која го опкружува.

За деца: детски базен, детски соба. бесплатно користење на базен со минерална вода, парна бања, арома сауна, џакузи, сауна, интернет.

HB Програма

Појадок: 07:30-10:00 - Топла и ладна ужина, овошје, мусли, корнфлекс, јогурт, млеко, џем, кафе, чај, минерална вода

Вечера: 19:00-21:00 - Интернационална кујна, безалкохолни и алкохолни пијалоци, чај, кафе, пиво и вино

* Странски пијалоци и коктели не се вклучени во понудата и се наплаќаат дополнително

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ