Посети на Австрија (04.08.2021-27.03.2022)! До 54% попуст на две, три или четири ноќевања со појадок и вечера за две лица по избор во Sporthotel Dachstein West

Цена од

11222 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

23560 ден.

Попуст

52%

Заштеда

12338 ден.

Преостанато време

Добивате

Понудата е за 2 лица за пакет ноќевања по избор:

Опции на понудата:

2 HB ноќевања за 2 лица 23,560 ден. (380 еур)
11,222 ден. (181 еур)
3 HB ноќевања за 2 лица 35,340 ден. (570 еур)
16,430 ден. (265 еур)
4 HB ноќевања за 2 лица 47,120 ден. (760 еур)
21,886 ден. (353 еур)

Во цената е вклучено:

 • Еднодневно изнајмување на велосипеди за 2 лица
 • Зимно време: изнајмување на санка или скии, жичара + греано вино 
 • Летно времe: 1 посета на СПА во Lungötz и 1 посета на Abtenau СПА центар 
 • Бесплатно користење на СПА центарот во хотелот (летен период: вторник, петок и недела / зимски период: секој ден)

Доплати за следните периоди (директно во хотелот)

 • 15.06.-29.08.2021/ 15.12-22.12.2021/ 14.03-27.03.2022 се доплаќа 10€ по лице од ноќевање
 • 02.01.2022-29.01.2022 се доплаќа 15€ по лице од ноќевање
 • 29.01.2022-26.02.2022 се доплаќа 35€ по лице од ноќевање
 • 26.02.2022-14.03.2022 се доплаќа 25€ по лице од ноќевање
 • За викенди во перидот од 29.08.2021-03.10.2021 се доплаќа 3€ по лице од ноќевање

Услови

 • Купонот може да се искористи од 05.08.2021 до 27.03.2022
 • За слободни места информирајте се на следната емаил адреса:  reservation@mellowmoodhotels.com
 • Купениот купон потребно е да го внесете на следниот линк каде ќе добиете ваучер од хотелот :  http://register.hotelvoucheronline.com/ 
 • По добивање на ваучер од хотелот, потребно е да ја потврдите резервацијата на следниот емаил:  reservation@mellowmoodhotels.com
 • За патувањето потребно е да ги следите тековните правила за патување во странство согласно Covid 19 протоклите
 • Доколку не го искористите купонот се следат општите услови за патување
 • Откако зделката е завршена, рокот е поминат или резервацијата е направена средствата за истиот не може да бидат рефундирани

Доплати (директно во хотелот):

 • 15.06.-29.08.2021/ 15.12-22.12.2021/ 14.03-27.03.2022 се доплаќа 10€ по лице од ноќевање
 • 02.01.2022-29.01.2022 се доплаќа 15€ по лице од ноќевање
 • 29.01.2022-26.02.2022 се доплаќа 35€ по лице од ноќевање
 • 26.02.2022-14.03.2022 се доплаќа 25€ по лице од ноќевање
 • За викенди во перидот од 29.08.2021-03.10.2021 се доплаќа 3€ по лице од ноќевање
 • Во периодот од  03.10.-10.12.2021 хотелот не работи
 • За слободни места информирајте се на следната емаил адреса:  info@sporthotel-dachsteinwest.eu,
 • Купениот купон потребно е да го внесете на следниот линк каде ќе добиете ваучер од хотелот:  http://register.hotelvoucheronline.com/ 
 • Во рок од 10 дена од добивање на ваучер од хотелот,  потребно е да ја потврдите резервацијата на следниот емаил:  info@sporthotel-dachsteinwest.eu,
 • За патувањето потребно е да ги следите тековните правила за патување во странство согласно Covid 19 протоклите

Опис

Sporthotel Dachstein West се наоѓа во срцето на заедницата Анаберг во Ламертал, пред прекрасната планинска глетка на доломитите Салцбургер.

Посетителите можат да избираат од многу можности: пешачење, пат и планински велосипедизам, екстремни спортови, бањи, а во зима хотелот е одлична почетна точка за активна рекреација поради неговата непосредна близина до Дахштајн Западен ски регион. Првиот ски -лифт е само 150 метри.

На крајот на долгиот ден, финската сауна, парна бања и инфрацрвена сауна во нашата велнес област се пријатно освежување.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.