98% попуст на оnline курс за Nurse Prescribing Diploma од Health & Fitness во вредност од 30 442 ден. (491 €) по цена од 744 ден. (12 €)

Цена

744 ден.

Вредност

30442 ден.

Попуст

98%

Заштеда

29698 ден.

Преостанато време

Добивате

Онлајн курс за Child Development & Psychology Diploma

 • Пристап: цела година
 • Времетраење: 2 часa, 4 минути

Услови

 • Купонот може да се искористи од 03.02.2022 до 18.07.2023
 • За да започнете со курсот кликнете ТУКА
 • Внесете ги потребните информации во празните места
 • Внесете го вашиот Купон Код со опцијата Copy-paste во делот Voucher Code
 • Во делот Purchased Course Name пишете го точното име на курсот
 • Кликнете на копчето Submit и  oчекувајте маил за потврда од Health & Fitness
 • По добиената потврда најавете се на копчето LOGIN, во горниот десен агол
 • Доколку не го искористите купонот во рамките на рокот, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат или да се искористат за друга промоција
 • За дополнителни информации обратете се на email: [email protected]

Опис

Fast track your career in child psychology with a recognised qualification and learn from the experts, with this introductory Child Psychology Diploma. This comprehensive training course is designed to provide learners with in-depth knowledge of the main theories of child developmental psychology and cognitive development, covering the stages of social and emotional development in children and babies. Key topics include the importance of bonding, communication, and innate reflexes of newborns.

Key Topics to Be Covered

 • The fundamental stages of child development
 • The main theories in child development psychology
 • Body language and forms of communication
 • The Unconscious Mind: Id, Ego and Superego. Psychoanalytical Theory
 • The Importance of Bonding

Learning Outcomes

 • Understand the stages of social and emotional development in children and babies
 • Learn about the main psychological theories in cognitive development
 • Develop the professional skills to kickstart a successful career in child psychology
 • Identify the barriers to achieving milestones and how to overcome them
 • Familiarise with the main theories of developmental psychology
 • Demonstrate knowledge of active and passive communication in children

Подетално за курсот може да погледнете ТУКА

За компанијата

Let your e-learning become a life changing experience with the health, therapy and fitness courses from the Academy for Health & Fitness.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.