98% попуст на оnline курс за Level 3 Diploma in Coaching & Mentoring од Health & Fitness во вредност од 30 442 ден. (491 €) по цена од 744 ден. (12 €)

Цена

744 ден.

Вредност

30442 ден.

Попуст

98%

Заштеда

29698 ден.

Преостанато време

Купени: 2

Добивате

Онлајн курс за Level 3 Diploma in Coaching & Mentoring

 • Пристап: цела година
 • Времетраење: 1 час, 41 минутa

Услови

 • Купонот може да се искористи од 03.02.2022 до 27.12.2023
 • За да започнете со курсот кликнете ТУКА
 • Внесете ги потребните информации во празните места
 • Внесете го вашиот Купон Код со опцијата Copy-paste во делот Voucher Code
 • Во делот Purchased Course Name пишете го точното име на курсот
 • Кликнете на копчето Submit и  oчекувајте маил за потврда од Health & Fitness
 • По добиената потврда најавете се на копчето LOGIN, во горниот десен агол
 • Доколку не го искористите купонот во рамките на рокот, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат или да се искористат за друга промоција
 • За дополнителни информации обратете се на email: [email protected]

Опис

Are you looking for the perfect coaching and mentoring course? Then you are in the right place. This level 3 diploma in coaching and mentoring will satisfy you with the highest level of outcomes. If you love to assist people in reaching their goals, this expert course will show you how you can methodologically serve people. Here is everything as a package you need to become an excellent coach or mentor.

This comprehensive diploma course includes practical skills and knowledge to give you real insights about coaching and mentoring. You will come to understand the difference between coaching and mentoring. This course is designed in a step by step process that will answer each of your questions. You’ll have the professional development, knowledge and skills to start making a positive difference to the lives of those around you.

Key Topics to Be Covered

 • Introduction to coaching and mentoring 
 • An overview of the GROW model 
 • How to identify appropriate goal areas
 • Understanding the realities 
 • The developing options
 • How to build trust and how it works
 • How to overcome the obstacles
 • How to sum up everything to reach the goal

Learning Outcomes

 • In-depth understanding of coaching & mentoring
 • Learn verbal and non-verbal communication 
 • Improve your interpersonal relationship skills
 • Improve trust-building capacity 
 • Learn how to face problems and solve them 
 • Understanding the difference between coaching & mentoring
 • Understand how to adapt the GROW model for mentoring 
 • Learn how to make an appropriate strategy 
 • Learn how to sum up what you have achieved

Подетално за курсот може да погледнете ТУКА

За компанијата

Let your e-learning become a life changing experience with the health, therapy and fitness courses from the Academy for Health & Fitness.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.